Якщо будете виконувати Господні накази, то посядете Обіцяний Край
1 Отже, люби ГОСПОДА, свого Бога, і дотримуйся Його наказів, Його постанов, Його законів та Його Заповідей по всі дні. 2 Сьогодні ви знаєте – не так, як ваші діти, які не знали і не бачили покарань ГОСПОДА, вашого Бога, – ви знаєте Його велич, могутню руку та Його простягнуте рамено, 3 Його ознаки та Його чудеса, які Він здійснив у Єгипті на фараоні, єгипетському цареві, та на всій його землі; 4 і що Він зробив з єгипетським військом, його кіньми та його колісницями, які Він затопив водою Червоного моря, коли вони гналися за вами. ГОСПОДЬ знищив їх аж до сьогоднішнього дня. 5 Вам відомо , що Він чинив вам у пустелі, аж поки ви не прийшли на це місце, 6 що Він учинив з Датаном та Авіроном, синами Еліява, Рувимового сина, коли земля, відкривши свою пащу, поглинула їх та їхні сім’ї, їхні намети і все майно, що було при них, серед усього Ізраїлю. 7 Адже ваші очі бачили всі величні ГОСПОДНІ діла, які Він здійснив. 8 Тому дотримуйтеся всіх Заповідей, які я вам сьогодні заповідаю, щоб ви зміцнилися, пішли й оволоділи землею, до якої ви прямуєте, щоб посісти її, 9 та щоб ви довго жили на землі, про яку ГОСПОДЬ присягнувся вашим батькам, що дасть їм та їхнім нащадкам, – землю, яка тече молоком та медом. 10 Адже край, до якого ви входите, аби заволодіти ним, не такий , як Єгипетський край, з якого ви вийшли, де ти, посіявши своє насіння, зрошував його працею своїх ніг, як овочі на городі. 11 Край, до якого ти вирушаєш, аби заволодіти ним, це край гір і долин, який зрошується водою небесного дощу. 12 Це край, про який дбає ГОСПОДЬ, твій Бог. Очі ГОСПОДА, твого Бога, перебувають на ньому повсякчасно, від початку року й до кінця року.
13 Отже, якщо ви справді будете слухатись моїх наказів, які я сьогодні вам заповідаю, щоб любити ГОСПОДА, вашого Бога, і служити Йому від усього вашого серця і всієї вашої душі, 14 то ось що говорить ГОСПОДЬ: Я своєчасно даватиму дощ вашій землі, – дощ ранній і дощ пізній, – і ви збиратимете своє збіжжя, своє вино і свою олію. 15 Я даватиму траву для вашої худоби на ваших полях. Тож матимеш їжу й наситишся. 16 Стережіться, щоб ваше серце не дало себе звести, і ви не відступили та не стали служити іншим богам, поклоняючись їм, 17 тому що ГОСПОДЬ запалає на вас гнівом. Він замкне небо, й не буде дощу, а земля не дасть свого врожаю. Тоді ви швидко згинете в тій добрій землі, яку ГОСПОДЬ дає вам. 18 Тож закарбуйте ці мої слова у своєму серці й у своїй душі. Прив’яжіть їх як знак на своїй руці, нехай вони будуть також пов’язкою між вашими очима. 19 Навчайте їх своїх дітей, розмовляючи про них, коли ти сидітимеш у своєму домі, та йдучи дорогою, лягаючи і встаючи. 20 Напиши їх на одвірках свого дому та на своїх брамах, 21 щоб ваших днів і днів ваших дітей було так багато на землі, про яку ГОСПОДЬ присягнувся вашим батькам, що дасть їм, як днів небес, що над землею. 22 Якщо ви дійсно будете дотримуватись усіх цих повелінь, які я вам заповідаю виконувати, й будете любити ГОСПОДА, вашого Бога, ходячи всіма Його дорогами і тримаючись Його, 23 то ГОСПОДЬ прожене всі ті народи перед вами, і ви заволодієте більшими і сильнішими від вас народами. 24 Кожне місце, на яке ступить ваша нога, належатиме вам. Ваші кордони простягатимуться від пустелі й Лівану, від ріки, тобто ріки Євфрат й аж до моря, що на заході . 25 Ніхто не встоїть перед вами. ГОСПОДЬ, ваш Бог, наводитиме перед вами страх і тривогу на кожен той край, куди ви вступите, як Він і сказав вам.
26 Отже, я пропоную вам сьогодні благословення і прокляття. 27 Благословення, якщо будете дотримуватися Заповідей ГОСПОДА, вашого Бога, які я вам сьогодні переповідаю. 28 А прокляття, якщо не будете дотримуватися Заповідей ГОСПОДА, вашого Бога, і звернете з дороги, яку я вам сьогодні вказую і підете за іншими богами, яких ви не знаєте.
29 Тому, коли ГОСПОДЬ, твій Бог, уведе тебе в край, куди ти вирушаєш, аби ним заволодіти, то благословення проголосиш на горі Герізім, а прокляття – на горі Евал. 30 Хіба вони не за Йорданом, у напрямку заходу сонця, в краю ханаанців, що мешкають у долині навпроти Ґілґала, неподалік діброви Море?
31 Адже вам потрібно перейти через Йордан, щоб увійти й заволодіти краєм, який ГОСПОДЬ, ваш Бог, дає вам. Ви заволодієте ним й оселитесь у ньому. 32 Тож старанно виконуйте всі Заповіді та закони, які я сьогодні пропоную вам.