Не піддавайся намовленням служити іншим богам
1 Якщо серед вас з’явиться пророк чи сновидець і здійснить перед вами якусь ознаку чи чудо, 2 і та ознака чи чудо, про яке він говорив вам, здійсниться, але при цьому він скаже: Ходімо й будемо служити іншим богам, яких ви не знали, 3 то не слухайте слів того пророка або того сновидця, бо це ГОСПОДЬ, ваш Бог, випробовує вас, щоб пізнати, чи ви любите ГОСПОДА, вашого Бога, усім вашим серцем і всією вашою душею. 4 За ГОСПОДОМ, вашим Богом, йдіть услід, Його бійтеся, Його Заповідей дотримуйтеся, Його голосу слухайте, Йому служіть і Його тримайтеся. 5 А той пророк чи той сновидець повинен померти, оскільки він підмовляв до відступництва від ГОСПОДА, вашого Бога, Який вивів вас з Єгипетського краю й визволив вас із дому неволі. Він хотів звести вас з дороги, якою ГОСПОДЬ, ваш Бог, заповів вам ходити. Так викорениш зло з-посеред себе.
6 Навіть якщо намовлятиме тебе твій брат, син твоєї матері, або твій син чи твоя дочка, або дружина твого лона, чи твій приятель, якого любиш як самого себе, потайки говорячи: Підемо й служитимемо іншим богам, яких не знав ні ти, ні твої батьки, – 7 якомусь з богів народів, які будуть навколо вас, незалежно , близько вони до тебе чи далеко від тебе, від краю землі й до краю землі, – 8 то ти не погоджуйся з ним і не слухай його. Твоє око не матиме до нього пощади, не співчуватимеш і не укриватимеш його. 9 Неодмінно видай його на смерть. Твоя рука буде на ньому першою, щоб убити його, а відтак і руки всього народу. 10 Поб’єш його камінням до смерті за те, що він намагався відвернути тебе від ГОСПОДА, твого Бога, Який вивів тебе з Єгипетського краю, з дому неволі. 11 Дізнавшись про це, весь Ізраїль буде боятися. Вони більше ніколи не вчинять серед тебе такої злої дії, як ця.
12 А якби ти почув, що про одне з твоїх міст, яке ГОСПОДЬ, твій Бог, дає тобі на проживання, скажуть: 13 Серед вас з’явилися нечестиві люди і звабили мешканців того міста, говорячи: Підемо й будемо служити іншим богам, яких ви не знаєте, 14 то ти вивідаєш, дослідиш і докладно розпитаєш. Якщо ці слова дійсно правдиві, й така гидота відступництва має місце серед вас, 15 то неодмінно вістрям меча вигубиш всіх мешканців того міста. Віддайте закляттю його (місто ) і все, що в ньому. Його худобу знищіть вістрям меча. 16 А всю його здобич збереш посеред його майдану і дощенту спалиш усе місто разом з усією його здобиччю перед ГОСПОДОМ, твоїм Богом. Воно повіки залишатиметься руїною, і більше ніколи не буде відбудоване. 17 Хай ніщо зі заклятого не пристане до твоєї руки, щоб ГОСПОДЬ відвернувся від Свого палкого гніву і виявив тобі ласку, змилосердився над тобою і розмножив тебе, як Він присягався твоїм батькам. 18 Тож будь слухняним до голосу ГОСПОДА, твого Бога, дотримуючись усіх Його Заповідей, які я тобі сьогодні переповідаю, і роблячи те, що правильне в очах ГОСПОДА, твого Бога.