Не їжте нечистого
1 Ви є синами ГОСПОДА, вашого Бога. Заради померлого не вдавайтеся до нарізів на собі й не вистригайте волосся над своїм чолом. 2 Адже ти є святим народом для ГОСПОДА, твого Бога. ГОСПОДЬ обрав тебе, щоб ти був для Нього особливим народом з усіх народів, що на землі.
3 Не їстимеш жодної гидоти. 4 Ось які тварини ви будете їсти: вола, ягня з овець й козеня з кіз, 5 оленя, сарну, буйвола, лань, антилопу, козулю та гірську вівцю. 6 З-поміж усіх тварин будете їсти кожну тварину, яка має копито з розділеними на дві частини ратицями, та яка відригує жуйку. 7 Однак з-посеред тих, які відригують жуйку, і які мають роздвоєні копита з розділеними ратицями, не будете їсти таких: верблюда, зайця і борсука, оскільки вони відригують жуйку, але не мають роздвоєного копита, тому вони для вас нечисті; 8 також свині, бо хоч вона має роздвоєне копито, але не відригує жуйки, тому вона для вас нечиста. Не будете їсти їхнього м’яса й не будете доторкатися до їхньої мертвечини.
9 З усього, що живе у водах, будете їсти те, що має плавники і луску. 10 А все те, що не має плавників та луски, не будете їсти. Воно для вас нечисте.
11 Все чисте птаство будете їсти. 12 Проте з птахів не будете їсти: орла, грифа, морського орла, 13 коршака, сокола, шуліку з її породою; 14 усяку ворону з її породою; 15 страуса, сову, чайку, яструба з їх породою; 16 малу сову (вуханя ), пугача, ібіса; 17 пелікана, стерв’ятника, баклана; 18 чорногуза, чаплю з її породою; одуда та кажана. 19 Усі крилаті, що плазують (комахи ), нечисті для вас, і ви їх не їжте. 20 А будь-якого чистого птаха можете їсти.
21 Не їжте жодної мертвечини. Віддай її приходцеві, який виявиться в твоїй оселі, і нехай він їсть її, або продай чужинцеві. Адже ти є святим народом для ГОСПОДА, твого Бога. Не вари козеняти в молоці його матері.
Десятина
22 Щороку обов’язково відділяй десятину з кожного врожаю твого насіння, що збираєш з поля. 23 На місці, яке ГОСПОДЬ обере, щоб там перебувало Його Ім’я, будеш споживати перед ГОСПОДОМ, твоїм Богом, десятину твого збіжжя, твого вина і твоєї олії, а також первородних зі своєї великої та дрібної худоби, щоб ти навчився боятися ГОСПОДА, твого Бога, по всі дні. 24 Якщо ж дорога від тебе буде надто далека, і ти не зможеш занести усього цього, оскільки місце, яке ГОСПОДЬ, твій Бог, обере, щоб там перебувало Його Ім’я, буде далеко від тебе, хоча ГОСПОДЬ, твій Бог, поблагословить тебе, 25 то переведи це у гроші й візьми ці гроші у свої руки й піди на місце, яке обере ГОСПОДЬ, твій Бог. 26 Там купиш за гроші все, чого лише забажає твоя душа з великої чи дрібної худоби, а також вино чи міцний напій та все інше, чого забажає твоя душа. Будеш їсти там перед ГОСПОДОМ, твоїм Богом, і будеш веселитися разом зі своєю сім’єю. 27 Не залишай і левіта, який мешкатиме в твоїх поселеннях, оскільки в нього немає, як у тебе, ні частки, ні спадщини.
28 Наприкінці кожного третього року відкладеш усю десятину зі свого врожаю в тому році та зберігатимеш її у своїй оселі. 29 Тоді прийде левіт, – оскільки в нього немає частки і спадщини з тобою, – а також приходець, сирота та вдова, які мешкатимуть у твоїх поселеннях, і будуть їсти й насичуватись, аби ГОСПОДЬ, твій Бог, поблагословив тебе в кожній справі твоїх рук, які чинитимеш.