1 Не будеш приносити у жертву ГОСПОДУ, твоєму Богові, теля чи вівцю з якоюсь вадою, або з будь-яким фізичним недоліком, оскільки це огидне для ГОСПОДА, твого Бога.
2 Якщо в якомусь із твоїх поселень, які ГОСПОДЬ, твій Бог, дає тобі, серед вас знайдеться чоловік чи жінка, які вчинять якесь зло перед ГОСПОДОМ, твоїм Богом, порушивши Його Заповіт, 3 і почнуть служити іншим богам, поклоняючись їм, зокрема , сонцю, місяцю, чи взагалі усій небесній оздобі, що Я заборонив, 4 і тобі про це буде сповіщено, ти вислухаєш і пильно розслідуєш. Якщо ці слова були правдиві, й буде доведено, що ця гидота відбулася в Ізраїлі, 5 то виведеш того чоловіка чи ту жінку, котрі учинили цю негідну річ, за ворота поселення, і поб’єш камінням того чоловіка чи ту жінку до смерті. 6 Лише на підставі свідчень двох свідків чи трьох свідків можна покарати на смерть. Не можна покарати на смерть за свідченням одного свідка. 7 Під час його страти свідки мають першими підняти проти нього свою руку, а вже після них – руки всього народу. Так викорінюватимеш зло з-поміж себе.
Неясні судові справи
8 Якщо якась справа на суді виявиться для тебе непосильною через суперечливість між кровопролиттям і кровопролиттям, між позовом та позовом, між нанесенням ушкоджень та нанесенням ушкоджень, або через інші суперечливі справи в твоїх поселеннях, то встанеш і підеш на місце, яке ГОСПОДЬ, твій Бог, обере. 9 Прийдеш до священиків-левітів і до судді, який буде на той час, і представиш справу. Вони й оголосять тобі вирок, згідно зі законом. 10 Тоді ти вчиниш, згідно з вироком, який буде тобі оголошено на тому місці, яке ГОСПОДЬ обере. Пильнуй, аби було виконано все так, як тебе буде навчено. 11 Ти учиниш, згідно зі повчанням, викладеним тобі та законом, на який тобі вкажуть. Не відхилишся від вироку, який тобі оголосять, ні праворуч, ні ліворуч. 12 А якщо людина у своїй зухвалості не послухається священика, який виконує священнодійство там перед ГОСПОДОМ, твоїм Богом, чи судді, то таку людину покарають смертю. Так будеш викорінювати зло в Ізраїлі. 13 Почувши про це, весь народ боятиметься, і більше не буде поводитися зухвало.
Про царя
14 Коли ти ввійдеш у край, який ГОСПОДЬ, твій Бог, дає тобі, і, заволодівши ним, оселишся в ньому та скажеш: Поставлю я над собою царя, як інші народи, які навколо мене, 15 то можеш поставити над собою царя, якого обере ГОСПОДЬ, твій Бог. Поставиш над собою царя з-посеред своїх братів. Не можна ставити над собою чоловіка-чужинця, котрий не є твоїм братом. 16 Тільки нехай він не заводить собі багато коней і не повертає народ у Єгипет, щоби таким чином примножити собі коней, адже ГОСПОДЬ сказав вам: Більше ніколи не повертайся на ту дорогу! 17 Нехай він також не заводить собі багато жінок, аби його серце не стало розбещеним, і не нагромаджує в себе надмірно срібла й золота. 18 А коли він сяде на своїм царськім престолі, то нехай перепише собі в книгу від священиків-левітів цей Закон. 19 Нехай ця книга буде в нього, й він читатиме її в усі дні свого життя, навчаючись боятися ГОСПОДА, свого Бога, дотримуючись усіх слів цього Закону і цих постанов й виконуючи їх. 20 Його серце не повинно підноситись над своїми братами, і щоб він не відступав від цієї заповіді ні праворуч, ні ліворуч. Тоді він довго житиме і царюватиме в Ізраїлі – він, а також його сини.