Закон в Обіцянім Краϊ
1 Мойсей, разом з ізраїльськими старійшинами, заповіли народові такі слова: Дотримуйтеся всіх заповідей, які я вам сьогодні заповідаю. 2 Того дня, коли ви переправитеся через Йордан до краю, який ГОСПОДЬ, твій Бог, дає тобі, поставиш собі великі камені й побілиш їх вапном. 3 І напишеш на них усі слова цього закону, коли перейдеш, аби увійти в край, який ГОСПОДЬ, твій Бог, дає тобі, до землі, яка тече молоком та медом, як ГОСПОДЬ, Бог твоїх батьків, пообіцяв тобі. 4 Отже, коли ви переправитеся через Йордан, то поставите ці камені, про які я вам сьогодні говорю, на горі Евал і побілите їх вапном. 5 Тоді збудуєш там жертовник ГОСПОДУ, своєму Богові; жертовник має бути із каменів. Не застосовуй щодо них залізних знарядь . 6 Збудуєш ГОСПОДУ, своєму Богові, жертовник із нетесаних каменів і принесеш на ньому жертву всепалення ГОСПОДУ, своєму Богові. 7 Принесеш також мирні жертви; будете там їсти й веселитись перед ГОСПОДОМ, своїм Богом. 8 А на каменях виразно напишеш всі слова цього закону.
9 І промовив Мойсей, разом зі священиками-левітами, до всього Ізраїлю такі слова: Замовкни і слухай, Ізраїлю! У цей день ти став народом ГОСПОДА, твого Бога. 10 Тож слухатимешся голосу ГОСПОДА, свого Бога, і виконуватимеш Його Заповіді та постанови, які сьогодні я тобі заповідаю.
Прокляття з гори Евал
11 Того дня Мойсей дав народові наказ, говорячи: 12 Коли переправитесь через Йордан, то на горі Герізім стануть, аби благословити народ, ці племена: Симеона, Левія, Юди, Іссахара, Йосифа та Веніяміна. 13 А на горі Евал стануть, щоб проклинати, такі племена: Рувима, Ґада, Асира, Завулона, Дана та Нефталима. 14 І почнуть промовляти левіти, гучним голосом проголошуючи до всіх ізраїльських мужів:
15 Проклята людина, яка виготовить різьбленого чи литого ідола – гидоту для ГОСПОДА, виріб рук ремісника, – і поставить його у потаємному місці ! А весь народ у відповідь скаже: Амінь !
16 Проклятий, хто зневажає свого батька та свою матір! А весь народ скаже: Амінь!
17 Проклятий, хто пересуває межу поля свого ближнього! А весь народ скаже: Амінь!
18 Проклятий, хто збиває з дороги сліпого! А весь народ скаже: Амінь!
19 Проклятий, хто неправдиво (фальшиво ) судить приходця, сироту та вдову! А весь народ скаже: Амінь!
20 Проклятий, хто має статеві зносини з дружиною свого батька, оскільки він відкриває покриття (наготу ) свого батька! А весь народ скаже: Амінь!
21 Проклятий, хто злучається з будь-якою твариною! А весь народ скаже: Амінь!
22 Проклятий, хто має статеві зносини зі сестрою, дочкою свого батька чи дочкою своєї матері! А весь народ скаже: Амінь!
23 Проклятий, хто має статеві зносини зі своєю тещею! А весь народ скаже: Амінь!
24 Проклятий, хто потайки вбиває свого ближнього! А весь народ скаже: Амінь!
25 Проклятий, хто бере хабарі, щоб убити людину, проливаючи невинну кров! А весь народ скаже: Амінь!
26 Проклятий, хто не дотримується всіх слів цього закону, аби виконувати їх! А весь народ скаже: Амінь!