Смерть Мойсея
1 Після цього Мойсей піднявся з моавського степу на гору Нево, на вершину Пісґи, що навпроти Єрихона. ГОСПОДЬ показав йому весь край Гілеаду аж до Дана. 2 Увесь наділ Нефталима, землю Єфрема та Манассії, усю землю Юди аж до Західного моря, 3 південну околицю та рівнину долини Єрихона, міста пальм, аж до Цоара. 4 І ГОСПОДЬ сказав йому: Це та земля, про яку Я присягався Авраамові, Ісаакові та Якову, кажучи: Я дам її твоїм нащадкам. Я показав її тобі, але ти туди не ввійдеш. 5 Там, у моавському краю, згідно з ГОСПОДНІМ словом, ГОСПОДНІЙ слуга Мойсей помер. 6 Його поховали в долині в моавському краю, напроти Бет-Пеора, і ніхто не знає його могили аж до цього дня. 7 Мойсеєві було сто двадцять років, коли він помер. Його зір не ослаб, а свіжість не зменшилася. 8 Ізраїлеві нащадки оплакували Мойсея в моавських степах тридцять днів. Дні скорботного оплакування Мойсея закінчилися.
9 А Ісус, син Навина, сповнився духом мудрості, оскільки Мойсей поклав на нього свої руки. Ізраїлеві нащадки слухались його і чинили, згідно з тим що ГОСПОДЬ заповів Мойсеєві.
10 З тих пір в Ізраїлі більше не з’являлося такого пророка, як Мойсей, з яким би ГОСПОДЬ спілкувався віч-на-віч, 11 як і відносно усіх ознак та чудес, які ГОСПОДЬ доручав йому здійснювати в Єгипетському краю над фараоном, і усіма його слугами в усій його землі, 12 завдяки виявленню ним потужної сили в усіх великих і страшних учинках , які Мойсей здійснив перед усім Ізраїлем.