Люби Господа й не забувай про Нього
1 Ось Заповіді, постанови та закони, які ГОСПОДЬ, ваш Бог, звелів навчити вас виконувати в краю, в який ви йдете, щоб ним заволодіти. 2 Аби ти боявся ГОСПОДА, свого Бога, дотримуючись усіх Його постанов та Його Заповідей, які я заповідаю тобі, твоїм синам і синам твоїх синів у всі дні вашого життя, та щоб ви були довголітніми. 3 Слухай же, Ізраїлю, і старанно їх виконуй, аби тобі було добре, і щоб ви вельми розмножилися на землі, що тече молоком та медом, як ГОСПОДЬ, Бог твоїх батьків, тобі сказав.
4 Слухай, Ізраїлю! ГОСПОДЬ, наш Бог, – ГОСПОДЬ єдиний. 5 Любитимеш ГОСПОДА, свого Бога, всім своїм серцем, усією своєю душею і всією своєю силою. 6 Нехай ці слова, які я сьогодні тобі заповідаю, будуть у твоєму серці. 7 Прищеплюй їх своїм синам, переповідай їх, сидячи у своєму домі й мандруючи дорогою, лягаючи та встаючи. 8 Ти прив’яжеш їх, як знак, до своєї руки, вони будуть пов’язкою між твоїми очима. 9 Напишеш їх на одвірках свого дому та на своїх брамах.
10 А коли ГОСПОДЬ, твій Бог, уведе тебе в землю, про яку Він присягався твоїм батькам: Авраамові, Ісаакові та Якову, що дасть тобі разом з великими та гарними містами, яких ти не будував, 11 будинки, повні всякого добра, якого ти не нагромаджував; висічені колодязі, яких ти не висікав; виноградники та оливкові сади, яких ти не садив, однак їстимеш досхочу, 12 то пильнуй за собою, щоб ти не забув ГОСПОДА, Який вивів тебе з Єгипетського краю, з дому неволі! 13 ГОСПОДА, свого Бога, боятимешся, Йому служитимеш, і Його Ім’ям присягатимешся. 14 Ти не ходитимеш за іншими богами, – за богами народів, що навколо вас. 15 Адже посеред тебе ГОСПОДЬ, твій Бог, – ревнивий Бог. Щоб ГОСПОДЬ, твій Бог, не запалав на тебе гнівом та не знищив тебе з поверхні землі.
16 Не спокушайте ГОСПОДА, вашого Бога, як ви спокушали Його біля Масси. 17 Уважно дотримуйтеся Заповідей ГОСПОДА, вашого Бога, Його наказів та Його постанов, які Він тобі заповів. 18 Чинитимеш правильне і добре в очах ГОСПОДА, аби тобі було добре і щоб ти ввійшов та заволодів чудовою землею, про яку ГОСПОДЬ присягався твоїм батькам, 19 і щоб Він прогнав усіх твоїх ворогів з-перед твого обличчя, як ГОСПОДЬ і сказав.
20 Коли твій син запитає тебе колись, кажучи: Що то за свідоцтва, постанови та закони, які ГОСПОДЬ, наш Бог, вам заповів? 21 то ти відповіси своєму синові: Ми були рабами у фараона в Єгипті, але ГОСПОДЬ вивів нас з Єгипту могутньою рукою. 22 ГОСПОДЬ здійснив перед нами ознаки, чудеса великі й вразливі для Єгипту, для фараона і для всього його дому, 23 а нас Він вивів звідти, аби ввести нас і дати нам той край, про який присягався нашим батькам. 24 І заповів нам ГОСПОДЬ виконувати всі ці постанови, боятися ГОСПОДА, нашого Бога, аби нам було добре по всі дні та щоб зберегти нас при житті, як це і є сьогодні. 25 Тож, якщо ми будемо докладати старань, виконуючи всі ці Заповіді перед ГОСПОДОМ, нашим Богом, як Він нам заповів, то в цьому буде наша праведність.