І вернеться порох у землю
1 Пам’ятай свого Творця за днів твого молодого віку, поки не настали лихі дні й не наблизились роки, про які ти говоритимеш: Не приносять вони мені задоволення, - 2 поки не почне меркнути сонце, і світло, і місяць, і зірки, та як після дощу почнуть насуватися хмари... 3 А будуть це дні, коли тремтітимуть вартові дому та зігнуться хоробрі мужі, а ті, що мелють, втомляться від праці, бо їх буде мало, а ті, що виглядають через вікна, потемніють; 4 коли зачиняться двері на вулицю, і зменшиться гуркіт млина, хоч будеш прокидатись від першого голосу птаха, тоді як затихнуть усі співучі дочки; 5 коли боятимешся висоти, і буде страшно вирушити в дорогу; коли зацвіте мигдаль, і коник стане важким та розсиплеться каперс , адже людина наближається до свого вічного дому, а по вулиці вже ходитимуть в очікуванні плакальниці . 6 А вже коли обірветься срібний шнурок, розколеться золота чаша, й розіб’ється глечик біля криниці, тоді зламане колесо впаде в криницю. 7 Таким чином порох повернеться в землю, з якої вийшов, а дух повернеться до Бога, Який його дав... 8 Отака марнота марнот, - підсумував Еклезіаст, - усе марнота.
Хто був Проповідник
9 І все ж, володіючи мудрістю, Еклезіаст навчав народ знанню, Всебічно досліджуючи, він уклав багато притч. 10 Еклезіаст намагався підібрати належні вислови, старався правильно написати слова істини.
Підсумок усього: Бога бійся!
11 Висловлювання мудреців, як стрекала і збірки притч, як міцно вбиті цвяхи, - вони дані єдиним Пастирем. 12 І тому, мій сину, будь обережний: укладанню багатьох книг не буде кінця, а надмірне навчання - мука для організму.
13 Тож вислухай підсумок усього сказаного: Бійся Бога, і дотримуйся Його Заповідей, бо саме у цьому сутність справжньої людини. 14 Адже Бог приведе на суд кожну справу, і навіть утаємничену, - добра вона, чи злочинна.