Восьма кара: сарана
1 ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Піди знову до фараона. Я зробив непоступливим серце його і серце його рабів, щоб здійснити ці ознаки Мої серед них. 2 Щоб ти оповідав своїм синам і своїм онукам, що Я учинив єгиптянам, та які Мої ознаки Я виявив серед них. І ви будете пам’ятати, що Я – ГОСПОДЬ!
3 Тож Мойсей та Аарон прийшли до фараона й промовили до нього, що сказав ГОСПОДЬ, Бог євреїв: Доки ти відмовлятимешся коритися Мені? Відпусти Мій народ, – нехай вони поклоняться Мені. 4 Якщо ти все ж не захочеш відпустити Мій народ, то завтра Я наведу сарану на твій край. 5 Вона вкриє поверхню землі, так що не можна буде побачити землі. Сарана поз’їдає усі рештки того, що вціліло у вас після граду, об’їсть кожне дерево, яке росте у вас на полях. 6 Вона наповнить твої будинки, житла всієї твоєї прислуги, і оселі всіх єгиптян. Такого не бачили ні твої батьки, ні їхні прадіди з того дня як оселились на цій землі, і аж донині! Мойсей відвернувся, і вийшов від фараона.
7 Тоді слуги фараона сказали йому: Доки він буде нас мучити? Відпусти тих людей, нехай вони вже поклоняться ГОСПОДУ, своєму Богові! Хіба ти ще не збагнув, що Єгипет знищений? 8 Тож завернули Мойсея та Аарона до фараона, і той сказав їм: Підіть поклоніться ГОСПОДУ, вашому Богові. Але хто ті, котрі підуть? 9 Мойсей відповів: Ми підемо з нашими юнаками і нашими похилого віку людьми, з нашими синами і дочками нашими, підемо з нашими вівцями і всією нашою худобою. Адже в нас свято для ГОСПОДА. 10 Тоді фараон сказав їм: Нехай ГОСПОДЬ буде з вами так, як я відпущу вас і ваших дітей! Бачу, що ви задумали щось лихе! 11 Так не буде! Хай підуть одні чоловіки і поклоняться ГОСПОДУ, як ви самі цього домагаєтесь! Після цього прогнали їх від фараона.
12 Тоді ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Простягни свою руку над Єгипетським краєм, щоб навести сарану. Нехай вона налетить на Єгипетський край і пожере всю земну траву – усе, що вціліло після граду. 13 І простягнув Мойсей свій посох над Єгипетським краєм, і ГОСПОДЬ навів на землю східний вітер, який не вщухав увесь той день і наступну ніч. Настав ранок, і цей східний вітер нагнав сарану. 14 Сарана налетіла на весь Єгипетський край. У дуже великій кількості вона осіла по всьому Єгипетському краю. Ніколи раніше не було такої сарани, та й після цього такої не буде. 15 Вона вкрила всю земну поверхню, так що земля потемніла. Сарана поїла всю земну траву й усі плоди на деревах, які уціліли після граду. Не залишилось жодної зелені ні на деревах, ні на польовій траві в усьому Єгипетському краю. 16 Фараон з поспіхом покликав Мойсея та Аарона, і сказав: Згрішив я перед ГОСПОДОМ, вашим Богом, і перед вами. 17 Тож тепер простіть мій гріх ще й на цей раз, і помоліться ГОСПОДУ, вашому Богові. Нехай лише забере цю смерть від мене. 18 Мойсей вийшов від фараона і помолився до ГОСПОДА. 19 І ГОСПОДЬ змінив напрямок сильного вітру зі східного на західний. Вітер підняв сарану вгору, і кинув її в Червоне море. Не залишилося жодної комахи-сарани в усьому Єгипетському краю. 20 Та ГОСПОДЬ зробив непоступливим серце фараона, і той не відпустив Ізраїлевих нащадків.
Дев’ята кара: темрява
21 Тоді ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Простягни свою руку до неба, і настане така сильна темрява у Єгипетському краю, що її можна буде відчути. 22 Мойсей простягнув свою руку до неба, і три дні була густа темрява по всьому Єгипетському краю. 23 Люди не могли бачити один одного, і тому три дні ніхто не залишав свого місця. А в Ізраїлевих нащадків було світло в їхніх оселях. 24 І фараон закликав Мойсея, і каже: Ідіть, поклоніться ГОСПОДУ. Тільки ваші вівці та іншу вашу худобу залишіть. Діти ваші також нехай ідуть з вами. 25 Та Мойсей відповів: Але ж ти маєш дозволити нам взяти тварин для жертов і всепалення, щоб ми могли принести їх ГОСПОДУ, Богові нашому. 26 Тож наша худоба також піде з нами, не залишимо й копита. Адже саме з них ми будемо брати для служіння ГОСПОДУ, Богові нашому. Ми ж наперед не можемо знати, яким чином будемо поклонятися ГОСПОДУ, аж поки не прийдемо туди. 27 І знову непоступливим зробив ГОСПОДЬ серце фараона, і він не захотів їх відпустити. 28 Фараон сказав Мойсею : Геть від мене! Стережися! Не намагайся більше побачити моє обличчя, бо того дня, коли мене побачиш, помреш! 29 А Мойсей відповів: Ти вірно сказав. Я більше не намагатимуся побачити твоє обличчя.