Заповідження знищити перворідне в Єгипті
1 І сказав ГОСПОДЬ Мойсеєві: Ще одну кару наведу на фараона та на Єгипет, після чого він відпустить вас звідси. Більше того, не лише відпустить, – він силоміць прожене вас звідси. 2 Тому скажи на вухо людям, нехай кожний чоловік попросить у сусіда, а жінка в сусідки, срібні та золоті речі. 3 ГОСПОДЬ дав милість народові в очах єгиптян. Та й сам Мойсей став дуже видатним і шанованим у Єгипетському краю в очах слуг фараона та в очах всього народу.
4 І промовив Мойсей: Так говорить ГОСПОДЬ! Опівночі Я пройду через Єгипет. 5 Помре кожний первісток у Єгипетському краю – від первістка фараона, який сидить на престолі, до первістка служниці, котра стоїть при жорнах. Помруть первістки і з усієї худоби! 6 І станеться велике голосіння по всьому Єгипетському краю. Нічого подібного ще не було і більше не буде. 7 А між усіма Ізраїлевими нащадками навіть пес не гавкне – ні на людину, ні на тварину, аби ви зрозуміли, що ГОСПОДЬ робить різницю між Єгиптом та Ізраїлем! 8 І прийдуть усі твої слуги до мене, впадуть переді мною долілиць, благаючи: Вийди ти, і весь народ, у якого ти є володарем. Після цього я вийду! І Мойсей з обуренням вийшов від фараона.
9 Тоді ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Фараон не послухав вас, щоб звершилися всі Мої численні ознаки в Єгипетському краю. 10 Усі ці ознаки перед фараоном учинили Мойсей і Аарон. Та ГОСПОДЬ зробив серце фараона непоступливим, і той не відпускав Ізраїлевих нащадків зі свого краю.