Єгиптяни женуться за синами Ізраϊлевими
1 І промовив ГОСПОДЬ до Мойсея такі слова: 2 Скажи Ізраїлевим нащадкам, щоб вони повернули і отаборилися перед Пі-Гахіротом, між Міґдолом і морем. Навпроти Баал-Цефона ви станете табором біля моря. 3 Фараон скаже про нащадків Ізраїля: Вони заблудились в цій землі, їх затиснула пустеля. 4 Я учиню непоступливим серце фараона, і він кинеться навздогін за ними. Тож Я прославлюся через фараона та його військо. Єгиптяни пізнають, що Я – ГОСПОДЬ! Так вони і зробили.
5 Єгипетському цареві сповістили, що народ утік. Тому серце фараона та його слуг налаштувалось проти народу, і вони сказали: Що ж це ми наробили? Навіщо відпустили Ізраїль, щоб люди на нас не працювали? 6 Тож фараон звелів запрягти свою бойову колісницю, взяв зі собою своїх людей, 7 зібрав шістсот добірних бойових колісниць, а також усі колісниці єгиптян і начальників над кожною з них. 8 ГОСПОДЬ же учинив запеклим серце фараона, єгипетського царя, і він погнався услід за Ізраїлевими нащадками в той час як Ізраїлеві нащадки рухались під могутньою рукою! 9 Отже, єгиптяни гналися за ними – вся кіннота, колісниці фараона, його вершники і його військо. І наздогнали їх, коли вони отаборилися біля моря, перед Пі-Гахіротом, навпроти Баал-Цефона.
10 Коли фараон наблизився, Ізраїлеві нащадки підвели свої очі і побачили позаду себе єгиптян, які наближалися. Вони дуже налякалися. І заголосили Ізраїлеві нащадки до ГОСПОДА. 11 Вони дорікали Мойсеєві: Хіба не було гробниць у Єгипті, що ти вивів нас погубити в пустелі? Що це ти з нами зробив, вивівши з Єгипту? 12 Хіба в Єгипті ми тобі не говорили такі слова: Залиши нас, щоб ми служили єгиптянам? Адже краще нам працювати на єгиптян, аніж помирати в пустелі. 13 Але Мойсей сказав народові: Не бійтеся! Стійте і побачите спасіння від ГОСПОДА, яке Він учинить вам сьогодні. Тому що єгиптян, яких бачите сьогодні, більше не побачите повік! 14 ГОСПОДЬ воюватиме за вас, а ви залишайтеся спокійними.
15 Тоді ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Чому волаєш до Мене? Скажи Ізраїлевим нащадкам, щоб вирушали. 16 А ти візьми свій посох, простягни свою руку над морем та розділи його! І нехай Ізраїлеві нащадки пройдуть посередині моря суходолом. 17 Я ж учиню серце єгиптян жорстоким, і вони підуть услід за ними. Тоді Я покажу Мою славу через фараона і усе його військо, через його колісниці та його вершників. 18 І пізнають єгиптяни, що Я – ГОСПОДЬ, коли прославлюсь через фараона і його колісниці, через його вершників.
Загибель єгиптян у морі
19 Після цього Божий ангел, який ішов попереду ізраїльського табору, обернувся і перейшов у їхній тил. Перемістився і хмарний стовп, що йшов перед ними, і став позаду них. 20 Таким чином він опинився між табором єгиптян і табором Ізраїлю. Був він хмарою та мороком для одних , і освітлював ніч для інших . Тож протягом усієї ночі табори не наблизилися один до одного.
21 Мойсей простягнув руку в бік моря, і протягом усієї ночі ГОСПОДЬ сильним південним вітром гнав море, зробивши його суходолом, оскільки вода розступилася. 22 І ввійшли ізраїльтяни на середину моря по суші. Вода була їм стіною праворуч і стіною ліворуч. 23 За ними погнались і єгиптяни. Всі коні фараона, його колісниці та його вершники увійшли слідом за ними на середину моря. 24 У час ранішньої сторожі ГОСПОДЬ глянув на табір єгиптян зі стовпа полум’яного й хмарного і привів табір єгиптян у збентеження. 25 Він загальмував колеса їхніх колісниць і вкрай ускладнив їхнє пересування. Тож єгиптяни кричали: Втікаймо від Ізраїлю, бо ГОСПОДЬ воює за нього проти єгиптян.
26 Тоді ГОСПОДЬ промовив до Мойсея: Простягни свою руку над морем, і нехай повернеться вода на єгиптян – на їхні колісниці та на їхні вершники. 27 І простягнув Мойсей свою руку над морем. Тож на світанку море повернулося на своє місце, а єгиптяни, втікаючи , бігли йому назустріч. Так ГОСПОДЬ кинув єгиптян усередину моря. 28 Вода повернулася і затопила колісниці, вершників та все фараонове військо, яке погналось за ними в море. Не залишилося з них жодного. 29 А Ізраїлеві нащадки пройшли сушею посеред моря. Вода була їм стіною праворуч і ліворуч.
30 Так ГОСПОДЬ врятував того дня Ізраїль з-під руки єгиптян. Побачили ізраїльтяни єгиптян, але вже мертвими на березі моря. 31 Ізраїль побачив могутню руку в тому, що вчинив ГОСПОДЬ єгиптянам. Народ став боятися ГОСПОДА, повіривши ГОСПОДУ та Його рабові Мойсею.