Мойсей випроваджує воду зі скелі
1 З пустелі Сін уся громада Ізраїлевих нащадків, згідно з повелінням ГОСПОДА, рухалася із зупинками далі й отаборилася у Рафідімі. Та у народу не було питної води. 2 Тож народ почав сваритися з Мойсеєм. Вони кричали: Дайте нам напитись води! Та Мойсей їм сказав: Чому лаєте мене, чому спокушаєте ГОСПОДА? 3 Але народ страждав від спраги і продовжував нарікати на Мойсея, говорячи: Навіщо ти вивів нас з Єгипту? Ти хочеш спрагою вигубити нас, наших дітей і нашу худобу? 4 І Мойсей знову заволав до ГОСПОДА і сказав: Що мені робити з цим народом? Ще трохи і мене поб’ють камінням! 5 Тому ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Вийди і стань перед народом. Візьми із собою старійшин Ізраїлю, і нехай у твоїх руках буде твій посох, яким ти вдарив по Нілу , і йди. 6 А Я стоятиму там перед тобою на скелі в Хориві. Ти вдариш по скелі. З неї потече вода, і народ буде пити. Мойсей так і вчинив у присутності старійшин Ізраїлю. 7 Мойсей назвав те місце : Масса і Мерива, через те що сварились нащадки Ізраїля і спокушали ГОСПОДА, говорячи: Є серед нас ГОСПОДЬ, чи немає?
Перемога над Амалеком
8 Прийшов Амалек, і воював з Ізраїлем у Рафідімі. 9 У зв’язку з цим Мойсей сказав Ісусові: Вибери нам людей і виступи завтра для бою проти Амалека. Я ж стоятиму на вершині гори з Божим посохом у своїй руці. 10 Ісус зробив так, як сказав йому Мойсей, і вступив у бій з Амалеком. А Мойсей, Аарон і Хур піднялися на вершину гори. 11 І коли Мойсей підіймав свої руки, то перемагав Ізраїль, а коли він опускав свої руки, то перемагав Амалек. 12 Але руки Мойсея стали важкими. Тому вони взяли камінь, поклали перед Мойсеєм , і він на ньому сів. Аарон та Хур підтримували його руки, – один з одного боку, а другий з іншого, – так що його руки залишались непорушними аж до заходу сонця. 13 За цей час Ісус вістрям меча повністю розгромив Амалека й усіх його людей.
14 Після цього ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Запиши це в книгу для пам’яті і нехай знає Ісус, що Я цілковито зітру пам’ять про Амалека з-під небес. 15 Мойсей збудував жертовник і дав йому ім’я: ГОСПОДЬ – мій Прапор . 16 Адже рука на престолі ГОСПОДА, – сказав він, – ГОСПОДНЯ війна проти Амалека з покоління в покоління!