Бог дає Мойсеєві Закона
1 А до Мойсея Він сказав: Підіймися до ГОСПОДА ти, Аарон, Надав і Авігу та сімдесят старійшин Ізраїлю, і поклоніться на відстані. 2 Нехай наблизиться до ГОСПОДА лише один Мойсей. Інші хай не наближаються. Стосовно ж народу, то хай не підіймається до Мене
. 3 Мойсей повернувся і переказав народові всі ГОСПОДНІ слова і всі Його настанови. Вислухавши, весь народ одностайно промовив: Усе, про що говорив ГОСПОДЬ, ми виконаємо. 4 Після цього всі ГОСПОДНІ слова Мойсей записав. Уставши вранці, він спорудив під горою жертовник і поставив дванадцять кам’яних стовпів, відповідно до дванадцяти племен Ізраїлю. 5 Він доручив юнакам з Ізраїлевих нащадків принести жертви всепалення. Вони також закололи бичків, як мирні жертви для ГОСПОДА. 6 Мойсей узяв половину крові й налив у посудини, а другу половину крові вилив на жертовник. 7 Після цього він узяв Книгу Заповіту і уголос прочитав народу. Вони ж відповіли: Все, що сказав ГОСПОДЬ, виконаємо і будемо слухняні. 8 Тоді Мойсей узяв кров, покропив людей і сказав: Це кров Заповіту, який ГОСПОДЬ уклав з вами згідно з усіма цими словами.
9 Мойсей, Аарон, Надав і Авігу та сімдесят старійшин Ізраїлю піднялися вгору 10 і побачили Бога Ізраїлю. Під Його ногами наче витвір зі сапфірового каменя, чистий, немов саме небо. 11 Але Він не поклав Своєї руки на знатних із синів Ізраїля. Вони могли бачити Бога, а потім їли і пили.
12 І сказав ГОСПОДЬ Мойсеєві: Підіймися до Мене на гору і будь там. Я дам тобі кам’яні скрижалі зі Законом і Заповідями, які Я написав, щоб їх навчити. 13 Мойсей та його слуга Ісус встали. І Мойсей зійшов на Божу гору. 14 А старійшинам він сказав: Очікуйте нас тут, доки не повернемося до вас. З вами залишаються Аарон та Хур. Якщо хтось матиме якусь справу, нехай звертається до них.
15 Коли Мойсей піднявся на гору, її покрила хмара. 16 ГОСПОДНЯ слава огорнула гору Сінай. Хмара вкривала її шість днів. А сьомого дня ГОСПОДЬ зі середини хмари покликав Мойсея. 17 Вигляд ГОСПОДНЬОЇ слави в очах Ізраїлевих нащадків був наче всепоглинаюче полум’я на вершині гори. 18 Тож Мойсей увійшов у середину хмари і вступив на гору. Пробув Мойсей на горі сорок днів та сорок ночей.