Явлення Бога Мойсеєві на Хориві
1 А Мойсей пас отару свого тестя Їтра, мідіянського жерця. Якось він запровадив отару поза пустелю і прийшов до Божої гори, Хориву. 2 І з’явився йому ГОСПОДНІЙ ангел у полум’ї вогню з-посеред куща. Він поглянув, аж ось кущ палає вогнем, але не згоряє кущ. 3 Тоді Мойсей сказав: Ну ж бо піду й подивлюсь на це надзвичайне явище, – чому не згоряє кущ? 4 І побачив ГОСПОДЬ, що той пішов подивитися, і гукнув до нього Бог з-посеред куща, і сказав: Мойсею, Мойсею! А той відгукнувся: Ось я! 5 І промовив Він: Не наближайся сюди! Зніми своє взуття зі своїх ніг, бо місце, на якому ти стоїш, – це свята земля! 6 І сказав: Я – Бог твого батька, Бог Авраама, Бог Ісаака і Бог Якова. І закрив Мойсей своє обличчя, оскільки боявся поглянути на Бога.
7 І промовив ГОСПОДЬ: Я дійсно побачив страждання Мого народу, який у Єгипті, і почув його волання через утиски його наглядачів, бо Я знаю його болі! 8 Тож Я зійшов, щоб визволити його з руки єгиптян і вивести їх із цього краю до доброго та просторого краю, що тече молоком і медом, до місця ханаанців, хеттейців, аморейців, періззейців, гіввійців і євусейців. 9 А тепер, ось волання нащадків Ізраїля дійшло до Мене, до того ж Я побачив утиск, яким єгиптяни гноблять їх. 10 Тож тепер іди, Я пошлю тебе до фараона, і виведи Мій народ, нащадків Ізраїля, з Єгипту! 11 І промовив Мойсей до Бога: Хто я, щоб мені йти до фараона і вивести нащадків Ізраїля з Єгипту? 12 А Він відповів: Я буду з тобою! А це тобі знак, що Я послав тебе: Коли виведеш народ з Єгипту, то ви поклонитеся Богові на цій горі.
13 І промовив Мойсей до Бога: Ось я прийду до нащадків Ізраїля і скажу їм: Бог ваших батьків послав мене до вас. А мене запитають: Яке Його ім’я? Що я їм скажу? 14 І відповів Бог Мойсеєві: Я Є Той, Хто Є. І продовжив: Так скажеш нащадкам Ізраїля: Я Є послав мене до вас! 15 І ще сказав Бог Мойсеєві: Отак скажи нащадкам Ізраїля: ГОСПОДЬ, Бог ваших батьків, Бог Авраама, Бог Ісаака і Бог Якова послав мене до вас. Таке Моє Ім’я повіки і така пам’ять про Мене з покоління в покоління. 16 Іди, збери старійшин Ізраїлю і скажи їм: Мені явився ГОСПОДЬ, Бог ваших батьків, Бог Авраама, Ісаака та Якова, кажучи: Я пильно спостерігав за вами й за тим, що заподіяли вам у Єгипті. 17 І сказав Я: Виведу вас від єгипетського страждання до краю ханаанців, хеттейців, аморейців, періззейців, гіввійців і євусейців – до краю, що тече молоком і медом. 18 Вони ж послухаються твого голосу, і підеш ти та старійшини Ізраїлю до єгипетського царя, та й скажете йому: ГОСПОДЬ, Бог євреїв, зустрівся з нами. Тож тепер ми підемо в триденну подорож у пустелю, і принесемо жертву ГОСПОДУ, нашому Богові. 19 Проте Я знаю, що єгипетський цар не дозволить вам піти, хіба що буде примушений сильною рукою. 20 Тоді Я простягну Свою руку й уражу Єгипет усіма Моїми чудесами, які чинитиму серед нього. А після цього він відпустить вас. 21 І дам Я милість цьому народові в очах Єгипту. І станеться, коли ви підете, то не підете впорожні. 22 Адже кожна жінка попросить у своєї сусідки та у мешканки свого дому срібний і золотий посуд та одяг. І покладете на своїх синів та на своїх дочок, і обберете Єгипет.