1 Веселіїл і Оголіяв, а також кожен мудрий серцем, кому ГОСПОДЬ дав мудрість і знання, щоб розумітися та виготовляти всі вироби, потрібні для Святині, діяли згідно з тим, що заповів ГОСПОДЬ.
2 Тож покликав Мойсей Веселіїла й Оголіява та всіх, хто мав мудрість серця, та кого ГОСПОДЬ наділив розумним серцем, а також усіх, кого спонукало серце приступити до праці і звершити її. 3 Вони взяли від Мойсея всі дари, які позносили Ізраїлеві нащадки для всяких робіт, потрібних у Святині, щоб здійснювати їх. Щоранку вони продовжували приносити добровільні дари. 4 Але прийшли всі майстри, які виконували всілякі роботи у Святині, – кожний, згідно зі своїм ділом, котре вони робили, 5 і повідомили Мойсеєві, говорячи: Люди приносять набагато більше, ніж потрібно для роботи, яку ГОСПОДЬ наказав виконати. 6 Тому Мойсей звелів оголосити в таборі, повідомляючи: Ні чоловік, ні жінка нехай більше не турбуються про пожертви для Святині! Тож люди перестали приносити дари. 7 Зібраного матеріалу було достатньо для виконання і завершення всіх робіт, і ще залишалося.
Бецал’ їл будує скинію
8 Всі майстри-умільці, разом з виконавцями робіт, зробили Намет з десяти покривал з тонко виробленого вісону, з блакитної тканини, пурпуру і кармазину з херувимами. Бецалеїл виготовив їх як мистецький виріб. 9 Довжина одного покривала була двадцять вісім ліктів, а ширина одного покривала – чотири лікті. Всі вони були одного розміру.
10 Він з’єднав п’ять покривал одне з одним, як і наступні п’ять покривал були з’єднані одне з одним. 11 На краю першого покривала, зшитого з п’яти, він зробив блакитні петельки. Так само зробив і на кінцевому краю другого зшитого покривала. 12 П’ятдесят петельок він зробив на з’єднанні одного зшитого покривала, та п’ятдесят петельок він зробив на краю з’єднання другого зшитого покривала. Петельки співпадали одна з одною. 13 Він виготовив також п’ятдесят золотих гачків, і з’єднав гачками покривала одне з одним. Таким чином Намет став суцільним.
14 З козячої вовни він також зробив накриття для Намету. Всього він виготовив для цього одинадцять покривал. 15 Довжина одного такого покривала була тридцять ліктів. Ширина одного покривала становила чотири лікті. Всі одинадцять покривал були одного розміру. 16 Після цього він з’єднав п’ять покривал окремо. Так само і наступні шість покривал з’єднав окремо. 17 Він також зробив п’ятдесят петельок на краю з’єднання кінцевого покривала, і п’ятдесят петельок зробив на краю з’єднання другого зшитого покривала. 18 Так само він зробив п’ятдесят мідних гачків, щоб з’єднати Намет, і він став одним цілим . 19 З пофарбованих у червоний колір баранячих шкур він зробив для Намету ще одне покриття. На самій верхівці покриття закінчувалось шкурами, забарвленими у синій колір.
20 З акацієвого дерева він виготовив для Намету стоячі дошки. 21 Довжина однієї дошки була десять ліктів, а ширина однієї дошки – півтора ліктя. 22 Кожна дошка мала два шипа для з’єднання між собою. Так він зробив в усіх дошках Намету. 23 Отже, він виготовив усі дошки для Намету. Двадцять дощок на південний бік, тобто в сторону півдня. 24 Для цих двадцяти дощок він зробив сорок срібних підставок. Дві підставки під першу дошку для двох її шипів, дві підставки під другу дошку для двох її шипів і так далі . 25 Для другого боку Намету, тобто з боку півночі, він зробив також двадцять дощок. 26 І для них було виготовлено сорок срібних підставок. Дві підставки під першу дошку, дві підставки під другу дошку і так далі . 27 А для західної сторони (з тильного боку ) Намету він зробив шість дощок. 28 Крім того , він зробив дві дошки для кутів Намету з обох боків. 29 Вони були з’єднані внизу і так само з’єднувалися вгорі першим кільцем, і так він зробив з ними обома на обох кутах. 30 Було також вісім дощок і для них шістнадцять срібних підставок – по дві підставки для кожної дошки.
31 З акацієвого дерева він також зробив поперечки- засуви – п’ять для дощок одного боку Намету, 32 і п’ять поперечок- засувів для дощок другого боку Намету. П’ять поперечок- засувів було зроблено і для дощок західного (тильного) боку Намету. 33 Середню поперечку- засув, що проходила посередині дощок, він зробив такою , щоб вона була суцільною від краю до краю. 34 Всі дошки він покрив золотом, а їхні кільця, тобто гнізда для засувів, він зробив зі золота. Поперечки- засуви також були обкладені золотом.
35 Бецалеїл зробив завісу з блакитної тканини, пурпуру, з кармазину і тонко витканого вісону. Він виготовив її як мистецький виріб, з херувимами. 36 Для завіси він зробив чотири стовпи з акації і покрив їх золотом. Гачки до них були зі золота. Він вилив для стовпів чотири срібні підставки. 37 Завісу для входу в Намет він зробив з блакитної тканини, пурпуру, кармазину і тонко витканого вісону – майстерно гаптований виріб. 38 Для завіси було зроблено п’ять стовпів зі золотими гачками. Він покрив їхні верхівки та обручі золотом. П’ять їхніх підставок були мідними.