Бецал’ϊл робить священні речі скиніϊ та подвір’я
1 Далі Веселіїл зробив Ковчег з дерева акації. Його довжина була два з половиною ліктя, його ширина півтора ліктя, а його висота також півтора ліктя. 2 Він обклав його ззовні та зсередини чистим золотом, а довкола нього зробив золотий вінець. 3 А ще він вилив для нього чотири золотих кільця по чотирьох його кутах. Два кільця з одного його боку та два кільця з його другого боку. 4 З акацієвого дерева він зробив держаки і обклав їх золотом. 5 Держаки він вклав у кільця по боках Ковчега, щоб носити Ковчег. 6 Зробив він з чистого золота і віко для Ковчега ; його довжина була два з половиною ліктя, а його ширина півтора ліктя. 7 Він виготовив два золотих херувими. Вони були кованим виробом для обох країв віка. 8 Одного херувима він установив з одного краю, а другого херувима з іншого краю віка. Херувими були виготовлені суцільними з віком на обох його краях. 9 Херувими мали простягнені вгору крила, затінюючи своїми крилами віко. Їхні обличчя були спрямовані одне до одного. Одночасно обличчя херувимів були звернені на віко.
10 Він зробив з дерева акації стіл. Його довжина була два лікті, ширина його – один лікоть, а висота – півтора ліктя. 11 Він обклав його чистим золотом і зробив довкола нього золотий вінець. 12 Він зробив для нього довкола карниз шириною в долоню, а по карнизу з усіх сторін зробив золотий вінець. 13 Також відлив для нього чотири золотих кільця, і прикріпив кільця на чотирьох кутах до його чотирьох ніжок. 14 Кільця для кріплення держаків, щоб переносити стіл, були прикріплені нижче карниза. 15 А держаки для носіння стола він зробив з акацієвого дерева і покрив їх золотом. 16 З чистого золота він зробив і посуд до столу: полумиски, кадильниці, кухлі та чаші, які використовувались під час приношення жертв возливання.
17 Потім він зробив світильник з чистого золота. Світильник був виготовлений методом кування: його підставка і стебло, його відгалуження і його чашечки, його бруньки та його квіти – все було суцільне з ним. 18 Шість відгалужень виходили з його боків, – три відгалуження світильника з одного боку його стебла і три відгалуження світильника з другого його боку. 19 Три чашечки, подібні до мигдалю, брунька і квіточка на одному відгалуженні, і три чашечки, подібні до мигдалю, брунька і квіточка на другому відгалужені – і так для всіх шести відгалужень, що виходили зі стебла світильника. 20 А на світильнику на його стеблі були чотири, подібні до мигдалю, чашечки з його бруньками та його квіточками. 21 Також брунька під першими двома відгалуженнями і брунька з нього під другими двома відгалуженнями з нього, а також брунька під останніми двома відгалуженнями з нього. І так у всіх шістьох відгалуженнях, що виходять з нього. 22 Його бруньки та його відгалуження, що виходили з нього, були суцільні з ним . Увесь він був суцільним чеканним виробом з чистого золота. 23 Він також зробив з чистого золота сім його лампадок, щипці для нього та його мисочки для недогарків . 24 Світильник і все його обладнання він зробив з таланта чистого золота.
25 Бецалеїл зробив і жертовник для кадіння з дерева акації – лікоть у довжину, лікоть у ширину, квадратний, і два лікті у висоту. З нього виходили чотири його роги. 26 Він обклав його чистим золотом – його верх, його сторони довкола і його роги. Він також зробив довкола нього золотий вінець. 27 А під його вінцем він прикріпив до двох його кутів два золотих кільця. Це було зроблено з обох боків жертовника для держаків, аби за їх допомогою його переносити. 28 Держаки він зробив з акацієвого дерева і обклав їх золотом.
29 Він також виготовив святий єлей помазання і чисту кадильну суміш, – митецький витвір мироварника.