Божі ознаки для Мойсея
1 Відповідаючи, Мойсей сказав: А якщо вони не повірять мені й не послухаються мого голосу, бо скажуть: ГОСПОДЬ не являвся тобі? 2 І сказав йому ГОСПОДЬ: Що це у твоїй руці? Він відповів: Посох. 3 І сказав Він: Кинь його на землю! І той кинув його на землю, і посох став змієм, так що Мойсей утік від нього. 4 І сказав ГОСПОДЬ Мойсею: Простягни свою руку і візьми його за хвіст! Тож він простягнув свою руку й узяв його. І той став посохом у його руці. 5 Це для того, щоб вони повірили, що явився тобі ГОСПОДЬ, Бог їхніх батьків – Бог Авраама, Бог Ісаака і Бог Якова.
6 І сказав йому ГОСПОДЬ ще: Уклади свою руку собі за пазуху! Він уклав свою руку собі за пазуху і вийняв її. І ось його рука стала наче сніг від прокази. 7 І сказав Він: Поверни свою руку собі за пазуху. Тож він повернув свою руку собі за пазуху і вийняв її зі своєї пазухи. І ось вона знову стала, як його тіло. 8 І станеться, якщо не повірять тобі, і не послухаються голосу першої ознаки, то повірять голосу наступної ознаки. 9 І станеться, якщо також не повірять цим двом ознакам і не послухаються твого голосу, то візьмеш води з річки й виллєш на суходіл. І переміниться вода, яку візьмеш з річки, і станеться кров’ю на суходолі.
10 Та Мойсей і далі вмовляв ГОСПОДА: Змилуйся, будь ласка, Господи! Я не промовиста людина ні від учора, ні від третього дня, ні відтоді, як Ти почав говорити до Свого слуги! Адже мені важко розмовляти, і язик мій неповороткий. 11 ГОСПОДЬ на це відповів йому: Хто дав уста людині, або хто його робить німим чи глухим, зрячим чи сліпим? Хіба не Я, ГОСПОДЬ? 12 А тепер іди! Я буду при твоїх устах і навчатиму тебе, що маєш говорити. 13 Благаю, Господи, – наполягав далі Мойсей, – признач, будь ласка, когось іншого, кого захочеш послати. 14 І запалав ГОСПОДНІЙ гнів на Мойсея. Він сказав: Хіба Аарон-левіт не твій брат? Я знаю, що він може переконливо говорити. Він вийде тобі назустріч, побачить тебе й усім своїм серцем зрадіє. 15 Ти промовлятимеш до нього і вкладатимеш слова в його уста. А Я буду і при твоїх устах і при устах його. Я навчатиму вас, що маєте робити. 16 Він промовлятиме замість тебе до народу. Він стане твоїми устами, а ти будеш для нього замість Бога. 17 А цей посох візьми у свою руку. Ним творитимеш чудеса.
Повернення Мойсея до Єгипту
18 І Мойсей пішов. Він спочатку повернувся до свого тестя Їтра і сказав йому: Я йду, повертаюсь до моїх братів, що в Єгипті, подивлюся, чи вони ще живі. Їтро сказав Мойсеєві: Іди з миром! 19 ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві ще в Мідіяні: Іди, повертайся в Єгипет, бо повмирали всі ті люди, які загрожували твоєму життю! 20 Мойсей узяв свою дружину і своїх дітей, посадив їх на осла і попрямував до Єгипетського краю. А Божий посох Мойсей тримав у своїй руці.
21 ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Ось ти виходиш і повернешся в Єгипет. Дивись, щоб усі ознаки, які Я дав тобі в руки, ти використав перед фараоном! Я ж учиню його серце закам’янілим, і він не відпустить народу. 22 Ти скажеш фараонові: Так говорить ГОСПОДЬ: Ізраїль – Мій син, Мій первісток! 23 Тому кажу тобі: Відпусти Мого сина, щоби поклонився Мені! А якщо ти відмовишся відпустити їх, то знай, Я вб’ю твого сина-первістка!
24 Так сталося, що по дорозі, під час нічної зупинки, зустрів його ГОСПОДЬ і намагався вбити його. 25 Ціппора ж взяла гострого кременя й обрізала крайню плоть свого сина, торкнулася його (Мойсея ) ніг і сказала: Ти для мене наречений крові! 26 Господь відійшов від нього. Тоді вона сказала: Наречений крові через обрізання.
27 У той час ГОСПОДЬ сказав Ааронові: Піди назустріч Мойсеєві в пустелю. І той пішов. Він зустрів його на Божій горі й поцілував його. 28 Мойсей переказав Ааронові всі слова ГОСПОДА, з якими Він його послав, і про всі ознаки, котрі йому заповів. 29 Тому Мойсей та Аарон пішли і зібрали всіх старійшин Ізраїлевих нащадків. 30 Аарон переказав усі слова, які сказав ГОСПОДЬ Мойсеєві, і вчинив ознаки на очах народу. 31 Народ повірив. Вони зрозуміли, що ГОСПОДЬ відвідав Ізраїлевих нащадків і побачив їхнє страждання. Тож вони впали долілиць і поклонилися.