Божий наказ поставити скинію заповіту
1 Промовляючи до Мойсея, ГОСПОДЬ сказав: 2 Першого дня першого місяця поставиш Намет Свідчення. 3 Встановиш там Ковчег Свідоцтва, і закриєш Ковчег завісою. 4 Внесеш також стіл, і розкладеш на ньому все за своїм порядком. Внесеш і світильник та встановиш на ньому лампади. 5 Перед Ковчегом Свідоцтва поставиш золотий жертовник для кадіння. Після цього при вході до Намету повісиш завісу. 6 Перед входом у Намет Свідчення поставиш жертовник всепалення. 7 Поміж Наметом Свідчення та жертовником всепалення поставиш умивальник і наллєш у нього води. 8 Обладнаєш довкола двір і повісиш завісу брами двору. 9 Тоді візьмеш єлей помазання і помажеш Намет, а також усе, що в ньому. Таким чином освятиш Намет та все його обладнання, і стане все святим. 10 Помажеш жертовник всепалення та все його обладнання. Так освятиш жертовник, і буде жертовник святим святих. 11 Помажеш умивальник та його підставку, і освятиш їх. 12 Потім приведеш Аарона та його синів до входу в Намет Свідчення і вмиєш їх водою. 13 Після цього одягнеш Аарона у святий хітон, помажеш його і освятиш його. Він служитиме Мені священиком. 14 Приведеш і його синів та одягнеш їх у хітони. 15 І помажеш їх так, як ти помазав їхнього батька. Вони служитимуть Мені священиками. Так станеться, що їхнє помазання священства буде для них навіки в усіх їхніх поколіннях.
16 Мойсей виконав усе, що заповів йому ГОСПОДЬ. Так він і зробив.
Мойсей ставить скинію заповіту
17 Отже, першого місяця другого року, першого дня місяця був поставлений Намет. 18 Мойсей поставив Намет, поклав на належне місце його підставки, встановив на них дошки, скріпив їх жердинами- засувами, і поставив його стовпи. 19 Потім розіп’яв над Наметом покриття, використавши для накриття покривала Намету, як і заповів Мойсеєві ГОСПОДЬ. 20 Тоді, взявши Свідоцтво, він поклав його у Ковчег, приладнав до Ковчега держаки, і поклав зверху на Ковчег віко. 21 Він вніс Ковчег у Намет Свідчення і повісив розділяючу завісу, закривши нею Ковчег Свідоцтва, як і заповів Мойсеєві ГОСПОДЬ. 22 З північного боку Намету, перед розділяючою завісою, Мойсей поставив у Наметі Свідчення стіл. 23 На столі він поклав хліби покладання перед ГОСПОДОМ, як і заповів Мойсеєві ГОСПОДЬ. 24 Навпроти стола, з південного боку всередині Намету, він поставив у Наметі Свідчення світильник, 25 і встановив його лампади перед ГОСПОДОМ, як і заповів Мойсеєві ГОСПОДЬ. 26 Перед завісою в Наметі Свідчення він поставив золотий жертовник, 27 і покадив на ньому запашним ладаном, як і заповів Мойсеєві ГОСПОДЬ. 28 На вході до Намету він повісив завісу. 29 Жертовник всепалення Мойсей поставив неподалік входу в Намет Свідчення й приніс на ньому всепалення та подячну жертву, як і заповів ГОСПОДЬ Мойсеєві. 30 Між Наметом Свідчення і жертовником він поставив умивальник і налив туди води для вмивання. 31 Тож Мойсей, Аарон і його сини помили в ньому свої руки та свої ноги. 32 Щоразу, коли тільки входили в Намет Свідчення, наближаючись до жертовника, вони вмивалися як і заповів Мойсеєві ГОСПОДЬ. 33 Довкола Намету й жертовника він облаштував двір і повісив завісу брами двору. Так Мойсей закінчив усі справи.
34 Після цього Намет Свідчення покрила хмара і ГОСПОДНЯ слава наповнила Намет. 35 І Мойсей вже не міг увійти в Намет Свідчення, бо Намет оповила хмара, і ГОСПОДНЯ слава наповнювала Намет. 36 З того часу , коли лише підіймалася хмара з-понад Намету, то Ізраїлеві нащадки вирушали в дорогу . І так було протягом усієї своєї подорожі. 37 Якщо ж хмара не підіймалася, то й вони не рушали, аж до дня, коли хмара підіймалася знову . 38 Так ГОСПОДНЯ хмара над Наметом була перед очима усього Ізраїлевого дому вдень, а вогонь був над ним уночі впродовж усіх їхніх подорожей.