1 Але ГОСПОДЬ промовив до Мойсея такі слова: Я призначив тебе як бога для фараона, а твій брат Аарон буде твоїм пророком. 2 Ти говоритимеш йому усе, що Я тобі заповідаю, а Аарон, твій брат, переказуватиме це фараонові, щоб він відпустив Ізраїлевих нащадків зі свого краю. 3 Я ж зроблю серце фараона закам’янілим і вчиню Мої численні ознаки й чудеса в Єгипетському краю. 4 Так, фараон вас не послухає. Але Я покладу Свою руку на Єгипет і виведу Мої полки, Мій народ, Ізраїлевих нащадків, з Єгипетського краю після великих покарань. 5 Коли Я простягну Свою руку над Єгиптом і виведу з-поміж них Ізраїлевих нащадків, єгиптяни пізнають, що Я – ГОСПОДЬ. 6 Мойсей та Аарон робили так, як велів їм ГОСПОДЬ. Саме так вони і діяли. 7 Мойсеєві тоді було вісімдесят років, а Аарон, його брат, мав вісімдесят три роки. У такому віці вони вели переговори з фараоном.
Палиця змінюється на вужа
8 Тож ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві й Ааронові: 9 Якщо скаже вам фараон: Покажіть якусь незвичну ознаку, то ти скажеш Ааронові: Візьми свій посох і кинь перед фараоном – нехай він стане змієм. 10 Мойсей та Аарон прийшли до фараона і зробили так, як заповів їм ГОСПОДЬ. Кинув Аарон свій посох перед фараоном та його слугами, і він став змієм. 11 Тоді фараон покликав мудреців і ворожбитів. Єгипетські чарівники своїми чарами зробили те ж саме. 12 Кожний із них кинув свій посох і вони перетворилися у зміїв. Однак посох Аарона проковтнув їхні посохи. 13 Та серце фараона залишилось затверділим, і він не послухався їх, як і передбачив ГОСПОДЬ.
Перша кара: вода перемінена на кров
14 І ГОСПОДЬ сказав Мойсеєві: Запекле серце фараона. Він відмовився відпускати народ. 15 Тому вранці знову йди до фараона. Ти чекатимеш його на березі Нілу. Коли він підійде до води, ти там зустрінешся з ним. Тримай у своїй руці посох, який перетворювався на змія. 16 Ти промовиш до нього: ГОСПОДЬ, Бог євреїв, послав мене до тебе сказати: Відпусти Мій народ, щоб вони поклонилися Мені в пустелі! До цього часу ти не послухався. 17 Тому ГОСПОДЬ сказав: Ось з чого ти дізнаєшся, що Я – ГОСПОДЬ! Я вдарю посохом, що в моїй руці, по воді у річці, і вона перетвориться на кров. 18 Уся риба, що в Нілі , загине. Тож ріка засмердиться, і не зможуть єгиптяни пити воду з Нілу . 19 І ГОСПОДЬ промовив до Мойсея аби він сказав своєму братові Ааронові: Візьми свій посох і простягни руку на води Єгипту, на їхні ріки та канали, на їхні мочарі та на всі їхні водоймища, щоб перетворилися на кров. Буде кров по всьому Єгипетському краю, навіть у дерев’яних і кам’яних посудинах.
20 Мойсей та Аарон учинили так, як звелів їм ГОСПОДЬ. Аарон на очах у фараона і на очах його слуг підняв свій посох і вдарив ним по воді в Нілі . Вся вода в річці перетворилася на кров. 21 Тому риба в Нілі вимерла, а ріка засмерділася, через що єгиптяни не могли пити воду з Нілу . Була кров по всьому Єгипетському краю. 22 Але те саме зробили і єгипетські чаклуни своїми чарами. Серце фараона залишилось закам’янілим. Він, як і передбачив ГОСПОДЬ, не послухався їх. 23 До всього, що відбувалось фараону, було байдуже. Він повернувся і пішов до свого дому. 24 А в той час усі єгиптяни почали робити копанки біля Нілу , шукаючи воду для пиття, оскільки не могли пити воду з річки.
Друга кара: жаби
25 Минуло сім днів після того, як уразив ГОСПОДЬ річку Ніл . 26 ГОСПОДЬ знову промовив до Мойсея: Іди до фараона і скажи йому: Так сказав ГОСПОДЬ: Відпусти Мій народ, щоб він поклонився Мені! 27 Якщо ти не захочеш відпустити, то Я уражу весь твій край жабами. 28 І закишить Ніл жабами. Вони повилазять і доберуться до твоїх палаців, і навіть до спальної кімнати, вилізуть на твоє ліжко. Вони наповнять оселі твоїх слуг і будинки твого народу; залізуть у твої печі та в твої діжки з тістом. 29 І будуть жаби лазити по тобі, по твоїх людях й по всіх твоїх слугах.