1 Не отримавши відповіді, знову промовив ГОСПОДЬ до Мойсея: Скажи Ааронові: Простягни свою руку з твоїм посохом на ріки, канали та на стави й наведи жаб на Єгипетський край. 2 Аарон простягнув свою руку на води Єгипту і навів жаб. Повилазили жаби і покрили Єгипетський край. 3 Те ж саме своїми чарами зробили єгипетські чаклуни, навівши жаб на Єгипетський край. 4 Тому фараон закликав Мойсея та Аарона і сказав: Помоліться до ГОСПОДА і нехай Він забере жаб від мене та від мого народу. Я відпущу той народ, щоб вони принесли жертву ГОСПОДУ. 5 Мойсей відповів фараонові: Признач для мене час, коли маю помолитися за тебе, за твоїх слуг і за твій народ, щоби щезли жаби в тебе і в твоїх оселях. Вони залишаться лише в річці. 6 Фараон сказав: Завтра. Тоді Мойсей відповів: Буде так, як ти сказав, аби ти зрозумів, що немає такого, як ГОСПОДЬ, Бог наш! 7 Щезнуть жаби в тебе і в твоїх домах, в оселях твоїх рабів і в усього твого народу. Вони залишаться тільки в річці Ніл .
8 Мойсей та Аарон вийшли від фараона. Мойсей помолився до ГОСПОДА стосовно жаб, як і пообіцяв фараонові. 9 І ГОСПОДЬ учинив за словом Мойсея. Жаби загинули в домах, на подвір’ях і на полях. 10 Їх згрібали у великі купи, так що засмерділася земля. 11 Щойно фараон відчув, що стало легше, як знову затверділо його серце. Він не послухався їх, як і передвіщав ГОСПОДЬ.
Третя кара: воші
12 Тому ГОСПОДЬ знову заговорив до Мойсея: Скажи Ааронові: Підійми свій посох і вдар по пороху землі, і він перетвориться на комарів в усьому Єгипетському краю! 13 Вони так і зробили: Аарон простягнув руку зі своїм посохом і вдарив по земному пороху. Він перетворився на комарів, які дошкуляли людям і тваринам. Увесь порох землі перетворився на комарів у всьому Єгипетському краю. 14 Те саме хотіли вчинити своїми магічними діями й чаклуни, намагаючись вивестиз пороху комарів, але не змогли. І обсіли комарі людей і худобу. 15 Тепер чаклуни зізнались фараону: Це – перст Божий! Та фараонове серце залишалось запеклим. Він не послухав слів Мойсея та Аарона , як і передбачив ГОСПОДЬ.
Четверта кара: рої мух
16 І ГОСПОДЬ знову промовив до Мойсея: Підіймися рано-вранці й стань перед фараоном тоді, коли він вийде до води. Ти скажеш йому, що говорить ГОСПОДЬ: Відпусти Мій народ, щоб Мені послужив! 17 Якщо не захочеш відпустити Мій народ, то Я нашлю на тебе, на твоїх слуг, на весь твій народ і на ваші оселі рої мошкари. Будинки єгиптян, і навіть земля, на якій вони живуть, наповняться роями мошкари. 18 Але для землі Ґошен, на якій живе Мій народ, того дня Я зроблю виняток. Там не буде роїв мошкари, аби ти зрозумів, що Я – ГОСПОДЬ посеред краю. 19 Я встановлю різницю між Моїм народом і народом твоїм. Завтра буде ця ознака! 20 Так і зробив ГОСПОДЬ: налетіли величезні рої мошкари на палаци фараона, на помешкання його слуг і на весь Єгипетський край. Ці рої мошкари нищили землю.
21 Тож фараон закликав Мойсея та Аарона і запропонував: Йдіть і принесіть жертву вашому Богові в цьому краю. 22 Але Мойсей заперечив: Не годиться так робити. Адже ми будемо приносити в жертву ГОСПОДУ, Богові нашому, те, що огидне єгиптянам. Як же ми могли б на їхніх очах приносити в жертву те, що огидне для єгиптян. Чи не побили би вони нас камінням? 23 Ми підемо на три дні ходи в пустелю і принесемо там жертву ГОСПОДУ, нашому Богові, як Він нам велить. 24 Тоді фараон сказав: Гаразд, я відпущу вас. Принесіть жертву ГОСПОДУ, вашому Богові, в пустелі, але, коли підете, не відходьте надто далеко. Помоліться також і за мене. 25 Мойсей відповів: Ось я виходжу від тебе і помолюся до ГОСПОДА. Завтра відступить мошкара від фараона, від його слуг і від усіх його людей. Але нехай фараон більше не обманює, не відпускаючи народ аби принести жертву ГОСПОДУ. 26 Мойсей вийшов від фараона і помолився до ГОСПОДА.
27 ГОСПОДЬ учинив за словом Мойсея. Він прогнав мошкару від фараона, від його слуг і від його народу. Тож не залишилося жодної. 28 Та фараон і цим разом не дотримав слова . Він зробив запеклим своє серце і не відпустив народу.