Видіння Господньої слави
1 У тридцятому році, четвертого місяця , на п’ятий день місяця, коли я перебував серед полонених над рікою Кевар, відкрились небеса, і було мені Боже видіння.
2 У той п’ятий день місяця, – а це був п’ятий рік після переселення (поневолення ) царя Єгоякіма,
3 надійшло ГОСПОДНЄ слово до священика Єзекіїля, сина Бузії; там, в халдейському краю, біля ріки Кевар, він відчув на собі ГОСПОДНЮ руку .
4 Я побачив, як стрімкий вітер з півночі жене велику хмару, оточену спалахами вогню; вона розливала навколо сяйво, а в середині вогню було видно щось на зразок бурштину (янтарю ).
5 А посеред нього – ніби чотири живі істоти. Їхній зовнішній вигляд був схожий на людей.
6 Але в кожного з них було по чотири обличчя й по чотири крила.
7 Ноги у них прямі, а стопи їхніх ніг були подібні до телячих копит і виблискували, наче відполірована мідь.
8 Під їхніми крилами з чотирьох боків були людські руки. Усі чотири живі істоти мали обличчя і крила.
9 Їхні крила прилягали одне до одного; коли вони рухаються, їхні обличчя не повертаються, проте кожний завжди йшов обличчям уперед.
10 Кожне з чотирьох облич мало свою подобу: спереду людське обличчя; обличчя лева з правого від нього боку – в усіх чотирьох; з лівого боку в кожного – обличчя теляти – в усіх чотирьох; нарешті в усіх чотирьох обличчя орла ззаду .
11 Ось такі були їхні обличчя. А їхні крила були простягнуті (розпростерті ) вгору, – два крила в кожного прилягали одне до одного, а два інших крила прикривали їхні тіла.
12 Кожен з них рухався своїм обличчям вперед, – вони йшли туди, куди їх направляв Дух, і під час руху не обертались.
13 А посеред живих істот було видно щось подібне до жаринок палаючого вогню, на вигляд смолоскипів, які рухались поміж живими істотами; вогонь випромінював особливе сяйво, і з того вогню виривались блискавки.
14 Самі живі істоти бігали вперед і назад, немов блискавиці.
15 Придивившись до живих істот, я побачив, що на землі, поруч з кожною чотириликою живою істотою, було по колесу.
16 На вигляд колеса, як витвір, були виготовлені , ніби з виблискуючого хризоліту , – всі чотири однакові, й здавалось, що всередині кожного колеса було ще одне колесо.
17 Вони могли рухатись у чотирьох напрямках й під час руху не оберталися.
18 Їхні ободи були високими й наводили страх, оскільки всі чотири обода довкола були усипані очима.
19 Коли живі істоти йшли, то поруч з ними рухались і колеса, а коли істоти здіймались зі землі, то піднімалися й колеса.
20 А йшли вони (живі істоти ) туди, куди бажав іти Дух, і куди Дух направлявся; з ними також здіймалися колеса, тому що в колесах був дух життя істот .
21 Щоразу, коли рухались істоти, рухались і колеса , а коли зупинялись перші, то зупинялись і другі; коли ж здіймались істоти , то з ними зі землі підіймались і колеса, бо в колесах перебував дух життя істот.
22 Над головами живих істот було щось на зразок небозводу; його вигляд викликав жах, бо був подібний до сяючого кристалу, розпростертого над їхніми головами.
23 А під цим небозводом у кожної істоти були простягнуті одне до одного два крила; а двома іншими крилами вони покривали свої тіла.
24 Коли ж вони рухались, я чув шум їхніх крил, наче луну великої води, як голос Всемогутнього, наче гуркіт битви і шум великого табору. Коли ж вони зупинялись, їхні крила опускались.
25 І коли вони стояли, опустивши крила, з-понад небозводу, що був над їхньою головою, лунав голос.
26 Там, над небозводом, що над їхніми головами, було видно щось подібне до престолу з каменя сапфіра, а на престолі сидів Хтось на вигляд чоловіка.
27 І я бачив вище контурів крижів цього мужа , ніби сяючу мідь, охоплену полум’ям вогню. А нижче контурів крижів і до долу я бачив, ніби вогонь, що випромінює особливе сяйво.
28 Це було щось подібне до райдуги, коли вона з’являється в хмарі дощового дня. Саме так виглядало довколишнє сяйво ГОСПОДНЬОЇ слави. Коли я це побачив, то впав долілиць, і в ту ж мить я почув голос Того, Котрий говорив.