Ідолопоклонники не можуть звертатися до Бога
1 Прийшли до мене кілька мужів зі старійшин Ізраїлю, та й посідали переді мною.
2 І було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
3 Сину людський, ці чоловіки впустили в свої серця власних ідолів й таким чином поставили перед собою постійне спонукання до гріха. Хіба такі люди взагалі мають право до Мене звертатися за порадою ?
4 Тому поговори з ними, й скажи їм: Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Кожна людина з Ізраїлевого дому, котра впустила в своє серце своїх ідолів й поставила перед собою спотикання до гріха, а потім приходить до пророка, то в такому разі Я, ГОСПОДЬ, Сам відповім йому, згідно з тим, на що він заслуговує в залежності від кількості своїх ідолів.
5 Може так Я викрию злочини серця Ізраїлевого роду, адже вони, через своїх ідолів, стали Мені чужими.
6 Тому скажи Ізраїлевому родові: Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Наверніться та відверніться від ваших ідолів, і навіть не дивіться на всі ті ваші гидоти.
7 Адже Я Сам, ГОСПОДЬ, відповім кожній людині Ізраїлевого дому, і кожному приходцеві, що живе серед Ізраїлю, – всім, хто лише відійшов від Мене, і впустив у своє серце своїх ідолів, поставивши перед собою спонукання до гріха, після чого приходить до пророка, аби через нього про щось питати Мене.
8 Я спрямую Свій погляд проти того чоловіка, й учиню його ознакою та притчею тим, що викореню його з-поміж Мого народу, – тоді дізнаєтесь, що Я – ГОСПОДЬ.
9 І якщо пророк дозволить себе обманути, і скаже, що це ніби Я, ГОСПОДЬ, увів того пророка в оману, то й проти нього Я простягну Свою руку, і знищу такого з-поміж Мого народу Ізраїлю.
10 Обидва понесуть покарання за гріх, – як той, хто питав про пораду, так і пророк,
11 аби Ізраїлів дім більше не відхилявся від Мене, і більше не опоганювався всіма своїми злочинами, а був Моїм народом, тоді Я буду їхнім Богом, – говорить Владика ГОСПОДЬ.
Праведний врятує тільки себе
12 І знову було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
13 Сину людський, якщо згрішить проти Мене якась країна, учинивши щодо Мене віроломство, та Я простягну проти неї Мою руку, й знищу її хлібні запаси; пошлю на неї голод, й почну губити людей та худобу,
14 і коли б серед них були три відомих мужа: Ной, Даниїл та Йов, то своєю праведністю вони врятували би лише самих себе, – говорить Владика ГОСПОДЬ.
15 І якби Я спровадив на край лютих звірів, так що він обезлюднів би і став спустошеним, так що ніхто ним не проходив би через тих звірів,
16 то хоч би були в ньому ці три чоловіки, – Як Я живий, – говорить Владика ГОСПОДЬ, – вони не врятували б ані синів, ані дочок; були б урятовані лише вони самі, а край був би спустошеним.
17 Або коли б Я спровадив на якусь країну меч, звелівши: Нехай пройде країною меч, і вигубить у ній людей та худобу,
18 то ці три мужа поміж ними, – як Я живий, – говорить Владика ГОСПОДЬ, – вони не врятували б ані синів, ані дочок, а тільки вони самі були би врятовані.
19 А коли Я послав би на якусь країну моровицю, або вилив на неї Мій гнів, допустивши кровопролиття, з тим, щоб знищити людей і худобу,
20 то, хоч би були там Ной, Даниїл і Йов, – як Я живий, – говорить Владика ГОСПОДЬ, – вони не врятували б ані синів, ані дочок; своєю праведністю вони врятували би лише власне життя.
21 Адже так говорить Владика ГОСПОДЬ: Якби навіть Я спровадив на Єрусалим такі Свої чотири найстрашніші покарання: меч і голод, лютих звірів і моровицю, аби вигубити в ньому людей та худобу,
22 то все ж таки залишиться в ньому кілька врятованих синів і дочок міста , котрі вийдуть звідти. Вони прийдуть до вас, і ви побачите їхнє життя та їхні вчинки! Ви перестанете сумувати з приводу нещастя, яке Я спровадив на Єрусалим, – усього, що Я допустив аби впало на нього.
23 Вони вас потішать тим, що ви побачите їхнє життя та їхні вчинки, і зрозумієте, що Я недаремно учинив усе те, що в ньому сталось, – говорить Владика ГОСПОДЬ.