Занепад Єгипту
1 Далі було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
2 Сину людський, проголоси пророцтво й скажи: Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Голосіть: Ой, який же злощасний цей день!
3 Адже близько день! Близько ГОСПОДНІЙ день, – день хмарний, час відплати народам!
4 Нагряне меч на Єгипет, і затремтить від страху Ефіопія, особливо коли падатимуть вбиті в Єгипті, й забиратимуть його багатства та руйнуватимуться його основи.
5 Ефіопія, Лівія і Лідія та всі змішані народи , а також кубійці, разом з дітьми землі Заповіту, – всі з ними (єгиптянами ) поляжуть від меча.
6 Так говорить ГОСПОДЬ: Впадуть усі підпори Єгипту й рухне гординя його сили від Міґдолу й до Сієни, – всі поляжуть у ньому від меча, – говорить Владика ГОСПОДЬ.
7 І стане Єгипет найбільш спустошеним серед інших спустошених країн, а його міста будуть зруйновані понад усі інші зруйновані міста.
8 Усі зрозуміють, що Я – ГОСПОДЬ, коли пошлю вогонь на Єгипет, і будуть розбиті всі, що йому допомагають.
9 У той день вийдуть від Мене на кораблях посланці, аби налякати (попередити ) безпечних ефіопців. У день Єгипту, який надходить, охоплять їх муки відчаю.
10 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Я покладу край багатолюдному Єгипту рукою вавилонського царя Навуходоносора.
11 Його самого (Навуходоносора ) і його народ, – найлютіший з-посеред інших народів, – спроваджу для спустошення землі; вони спрямують свої мечі проти Єгипту, наповнять цей край убитими.
12 Я осушу їхні ріки (притоки Нілу ), передам ту землю в руки злочинців; спустошу країну та все, що на ній руками чужинців. Це сказав Я, ГОСПОДЬ!
13 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Я знищу ідолів та покінчу з бовванами Нофа (Мемфіса ) та з князем в Єгипетському краю, його більше не буде, і пошлю страх на Єгипетський край.
14 Я спустошу Патрос, зішлю вогонь у Цоан, і звершу Мої присуди над Но (Фіви ).
15 Зіллю Свій гнів на Сін (Сієна ), твердиню Єгипту, і знищу багатолюдні Фіви.
16 Отже, я спроваджу на Єгипет вогонь; від болю стогнатиме Сін, Фіви будуть зруйновані, а в Мемфіс посеред дня увірвуться вороги.
17 Юнаки Авена (Геліополіса ) і Пі-Весета поляжуть від меча, або підуть у полон.
18 У Тахпанхесі стане темно посеред дня, коли Я трощитиму там єгипетське ярмо і нищитиму в ньому гордість його сили; його покриє хмара, коли його дочок забиратимуть у полон.
19 Ось такий присуд Я здійсню над Єгиптом, і пізнають, що Я – ГОСПОДЬ.
20 В одинадцятому році, першого місяця , в сьомий день місяця було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
21 Сину людський, Я зламав рамено (силу ) фараона, єгипетського царя, і воно залишається не перев’язаним, щоб могло бути вилікуване; не накладений пластир, аби його обвинути і щоб поновилась сила вхопитися за меча.
22 Тому так говорить ГОСПОДЬ Бог: Ось Я виступаю проти фараона, єгипетського царя. Я зламаю його здорове рамено, а не те, що вже зламане, так що меч випаде з його рук.
23 Я розпорошу єгиптян поміж народами, й розвію їх по різних країнах.
24 Натомість зміцню руки вавилонського царя і вкладу Свій меч, який розіб’є рамено (потугу ) фараона; смертельно поранений фараон перед ним лише тяжко стогнатиме.
25 Так, Я зміцню руки вавилонського царя, а руки фараона опустяться. І, коли Я вкладу Свій меч у руку вавилонського царя, і він її простягне на Єгипетський край, всі пізнають, що Я – ГОСПОДЬ.
26 Я розпорошу єгиптян між народами, та розкидаю їх по різних країнах, і тоді вони пізнають, що Я – ГОСПОДЬ.