Видіння долини, повної кісток: Мертві оживуть
1 Я відчув на собі ГОСПОДНЮ руку. ГОСПОДНІЙ Дух випровадив мене й поставив мене посеред долини, що була повна кісток.
2 Він обвів мене довкола долини, і я побачив, як їх багато на поверхні долини, і які вони сухі.
3 І Він (ГОСПОДЬ) запитав мене: Сину людський, скажи , чи можуть ці кості ожити? Я ж відповів: Владико ГОСПОДИ, лише Ти знаєш!
4 Тоді Він сказав мені: Провісти щодо цих кісток пророцтво й скажи їм: Кістки сухі, слухайте ГОСПОДНЄ слово!
5 Ось що говорить Владика ГОСПОДЬ до цих кісток: Ось Я вселяю в вас дух, і ви оживете!
6 Обкладу вас сухожиллям, і наросте на вас тіло; покрию вас шкірою, та вдихну в вас дух, – ви оживете, й пізнаєте, що Я – ГОСПОДЬ.
7 Отже, я проголосив пророцтво так, як мені було наказано. Я ще не скінчив пророкувати, як почувся гамір: кістки почали рухатись, і одна кістка наближалась до іншої кістки.
8 Я спостерігав, як на них з’являлись жили, наростало тіло, як воно зверху покривалось шкірою; проте в них не було духа.
9 Тоді Він (ГОСПОДЬ) сказав мені: Оголоси пророцтво щодо духа, – пророкуй, сину людський, і скажи духові, що говорить Владика ГОСПОДЬ: Прийди, духу життя, від чотирьох вітрів, вселись у цих убитих, і нехай вони оживуть!
10 І я оголосив пророцтво так, як Він мені наказав. Тож увійшов у них дух; вони ожили, й повставали на свої ноги, – дуже велике й незлічиме військо.
11 Після цього Він сказав мені: Сину людський, ці кості – це весь Ізраїлів дім. Вони кажуть: Висохли наші кості, загинула наша надія, й нам прийшов кінець.
12 Тому виголоси пророцтво й скажи їм, що говорить Владика ГОСПОДЬ: Ось Я повідчиняю ваші гробниці й виведу вас. Народе Мій, ви залишите ваші могили, і Я поверну вас в Ізраїлів край.
13 І коли Я відкрию ваші могили, Мій народе, й виведу вас із ваших гробниць, тоді зрозумієте, що Я –ГОСПОДЬ.
14 Тож Я наділю вас Моїм Духом, і ви оживете! Я поверну вас на ваші землі, і пізнаєте, що Я, ГОСПОДЬ, сказав це і виконую, – запевняє ГОСПОДЬ.
Юдейське й Ізраїльське царство поєднаються в одне
15 І знову було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
16 Сину людський, візьми собі одну палицю (жезл ) , і напиши на ній: Юді та належним до нього Ізраїлевим дітям. Потім візьми другу палицю (жезл ), і напиши на ній: Йосифові, (це палиця Єфрема) і належному до нього Ізраїлевому роду.
17 Тоді склади їх докупи в одну палицю, щоб вони виглядали в твоїй руці, як одна.
18 І коли твої одноплемінники запитають, говорячи: Чи не поясниш нам, як це розуміти?
19 Тоді скажи їм, що говорить Владика ГОСПОДЬ: Оце Я візьму палицю (жезл ) Йосифа, що в руці Єфрема, і належних до нього племен Ізраїлю, і долучу їх до палиці (жезла ) Юди, й зроблю їх однією палицею (жезлом ), – і будуть вони єдині в Моїй руці.
20 Таким чином обидві палиці з написами, які ти зробив, будуть перед їхніми очима в твоїй руці.
21 Потім скажи їм, що говорить Владика ГОСПОДЬ: Ось так Я зберу нащадків Ізраїля з-посеред народів, до яких вони потрапили, – позбираю їх звідусіль, і приведу їх у їхню землю.
22 Я зроблю їх єдиним народом у тій землі, на Ізраїлевих горах, і один цар правитиме над усіма; вони більше не будуть двома різними народами, й ніколи більше не ділитимуться на два царства.
23 Вони більше не будуть опоганюватись своїми ідолами, своїми гидотами, та всякими своїми злочинами. Я врятую їх від усіх тих місць, де вони грішили , й очищу їх; вони будуть Моїм народом, і Я буду їхнім Богом.
24 А Мій слуга Давид буде царем над ними, й один пастир буде в них усіх. Вони будуть жити за Моїми законами, дотримуватись Моїх Заповідей і виконуватимуть їх.
25 Вони знову оселяться на землі, яку Я дав Моєму рабові Якову, і де жили їхні батьки. Там вони мешкатимуть, як і їхні діти та діти їхніх дітей повіки, а Мій раб Давид повік буде їхнім князем.
26 Я укладу з ними заповіт миру, і цей заповіт з ними буде вічним. Я влаштую їх, намножу їх, і навіки поставлю посеред них Мою Святиню.
27 Моє місцеперебування буде над ними, – Я буду їхнім Богом, а вони будуть Моїм народом.
28 І коли Моя Святиня буде посеред них завжди, тоді народи пізнають, що Я – ГОСПОДЬ, Який освячує Ізраїль.