Розподіл святої землі
1 Коли будете ділити жеребкуванням землю у власність, то відділіть дар для ГОСПОДА, – святий наділ землі, двадцять п’ять тисяч завдовжки і двадцять тисяч завширшки. Цей наділ має бути священним у всіх своїх навколишніх межах.
2 [Частину його, – квадрат п’ятсот на п’ятсот, – буде відведено для Святилища. Навколо нього проходитиме полоса в п’ятдесят ліктів завширшки] .
3 З цього особливого наділу відміряєш двадцять п’ять тисяч ліктів завдовжки й десять тисяч ліктів завширшки, на якому буде Святилище з відділенням: Святе Святих.
4 Весь цей наділ буде священною частиною краю. Він належатиме священикам, що звершують служіння в Святилищі, – тим, котрі наближені до ГОСПОДА, аби Йому служити. Це місце для їхніх домів, а також для Святилища.
5 Друга частина святого наділу , розміром у двадцять п’ять тисяч ліктів завдовжки, і десять тисяч ліктів завширшки, належатиме левітам, які будуть служити при Храмі. Це – їхнє володіння для осель і проживання.
6 З боку від святого наділу виділіть у власність міста територію в п’ять тисяч ліктів завширшки, і двадцять п’ять тисяч ліктів завдовжки. Цією землею буде володіти весь Ізраїлів рід.
Частка князя
7 А князю дайте у володіння землі з обох боків (на схід і захід ) від святого наділу та власності міста впродовж святого наділу й власності міста, – тобто з боку заходу й далі на захід, а також зі східного боку і далі на схід, у довжину. Ці землі будуть такими ж, як наділи Ізраїлевих племен, і простягатимуться від західного кордону краю і до східного кордону краю.
8 Саме таким буде його (правителя ) наділ власності в Ізраїлевому краю, аби Мої князі більше не чинили утиску над Моїм народом, але залишили Ізраїлевому роду позосталу землю за їхніми племенами.
9 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Годі вам, князі Ізраїлю! Перестаньте чинити насильство і грабувати, а чиніть справедливий суд! Припиніть здирство над Моїм народом, – говорить Владика ГОСПОДЬ.
10 Нехай у вас буде правильна вага, правильна ефа та правильний бат.
11 Ефа й бат мають бути однакової міри; це означає, що бат становитиме десяту частину хомера, як і ефа – десяту частину хомера; їхня міра повинна визначатись за хомером.
12 У шекелі має бути двадцять ґер. Двадцять шерлів, плюс двадцять п’ять шеклів, і ще плюс п’ятнадцять шеклів становитимуть для вас одну міну.
Приношення для Господа
13 А ось данина, яку маєте відкладати: Шосту частину ефи з хомера пшениці, й шосту частину ефи з хомера ячменю.
14 А щодо данини з олії, то її слід давати в батах: одну десяту, тобто бат, з кожного кора, адже кор, як і хомер, вміщує десять батів.
15 Від отари в двісті овець, зі запашного пасовиська Ізраїлю – одну вівцю. Все це для жертв всепалення, для хлібних дарів і мирних (подячних ) жертв, щоб здійснювати за них викуплення, – говорить Владика ГОСПОДЬ.
16 Увесь народ краю повинен давати ці приношення (податки ) князю Ізраїлю.
17 На князеві краю лежить обов’язок здійснювати (забезпечувати ) жертви всепалення, хлібні жертви, і жертви возливання в свята: кожного нового місяця, щосуботи, та в усі святкові дні Ізраїлю. Він буде приносити жертви за гріх, хлібні жертви, жертви всепалення і мирні жертви, щоб здійснювати викуплення за весь Ізраїлевий рід.
18 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: У перший день, першого місяця візьмеш зі стада бичка без вади й звершиш очищення Святилища.
19 Священик візьме частину крові з цієї жертви за гріх і покропить нею одвірки Храму та чотири кути виступу основи жертовника, а також одвірки брами внутрішнього двору.
20 Те саме зробиш сьомого дня цього місяця задля кожного, хто згрішив випадково, або несвідомо; так буде здійснене очищення Храму.
21 Чотирнадцятого дня першого місяця буде у вас свято Пасхи. Протягом семи днів будете їсти опрісноки.
22 Того дня нехай князь принесе в жертву бичка за власні гріхи й за гріхи всього народу.
23 Також, протягом семи днів свята щодня він приноситиме в жертву всепалення ГОСПОДУ по сім бичків і по сім баранів без вади. Крім того, кожного дня, – в усі сім днів, – одного козла з отари в жертву за гріх.
24 Що ж до хлібної жертви, то він має принести по одній ефі муки з кожним бичком і з кожним бараном. Крім того, на кожну ефу муки має додати один гін олії.
25 Починаючи з п’ятнадцятого дня сьомого місяця , протягом семи днів здійснюйте такі самі жертвоприношення: такі самі жертви за гріх, такі самі жертви всепалення й такі самі хлібні дари разом з олією.