Жертва князя й народу
1 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Брама внутрішнього двора, в напрямку сходу, повинна бути закритою протягом усіх шести днів праці, але в день суботній має бути відчиненою; так само і в день нового місяця вона буде відкритою.
2 І ввійде князь у притвор брами з боку зовнішнього двора й стане при одвірках брами, а священики здійснять від його особи жертву всепалення, а також його мирні жертви. Він (володар ) схилиться в поклоні на порозі брами й вийде; браму ж не замикатимуть аж до вечора.
3 Народ краю поклонятиметься перед ГОСПОДОМ перед входом до тієї (внутрішньої ) брами щосуботи й кожного нового місяця.
4 В суботній день князь принесе в жертву всепалення ГОСПОДУ шість ягнят без вади й одного барана без вади.
5 Його хлібним даром має бути разом з бараном одна ефа (40 кг )муки; а хлібний дар до ягнят буде за бажанням володаря. Олії має бути один гін (6,65 літрів ) на ефу.
6 А в свято нового місяця володар принесе в жертву всепалення : одного бичка зі стада без вади, шість ягнят і барана – усі без вади.
7 Його хлібний дар має бути : одна ефа муки разом з бичком і одна ефа з бараном, а з кожним ягням – стільки муки, скільки володар побажає, але на кожну ефу муки має бути один гін олії.
8 Входити в браму князь повинен через притвор і так само виходити з неї.
9 Під час свят, коли народ краю приходить до ГОСПОДА, аби поклонитись Йому, нехай кожен, хто ввійшов через північну браму, виходить через південну браму, а хто ввійшов через південну браму, нехай виходить через браму північну. У жодному разі ніхто не повинен повертатись назад і виходити через браму, якою ввійшов, а лише через протилежну.
10 Князь також нехай входить разом з людьми, коли входять вони; так само й виходить, коли виходить народ.
11 У свята і в урочисті дні хлібні дари від володаря мають бути: одна ефа муки з кожним бичком і одна ефа з кожним бараном, а з ягнятами – скільки він побажає. Олії має бути один гін на ефу муки .
12 Якщо ж князь добровільно побажає принести жертву всепалення, або мирну жертву ГОСПОДУ, то нехай відкриють йому браму, що в напрямку сходу; він здійснить свою жертву всепалення і свою мирну жертву, так само, як він робить у суботній день, і вийде; коли він вийде, замкнуть за ним браму.
13 Щодня вранці приносьте ГОСПОДУ в жертву всепалення однолітнє ягня без вади.
14 Щоранку разом з ягням слід приносити хлібний дар ГОСПОДУ: шосту частину ефи муки й третю частину гіна олії, аби змішати з мукою. Це має бути постійною постановою назавжди.
15 Нехай же щоранку приносять у жертву всепалення ягня, а також хлібний дар з олією як постійну жертву всепалення.
16 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Якщо князь щось (в т.ч. землю ) подарує зі своєї власності одному зі своїх синів, то це стане його (того сина ) спадщиною, яка перейде і до його (володаря ) онуків і стане їхнім спадковим володінням.
17 Але коли він дасть щось (можливо, землю ) зі свого володіння в дар одному зі своїх рабів, то воно буде його до року звільнення, після чого повернеться князеві. Лише його дітям може перейти у спадщину володіння князя.
18 Але й князь у жодному разі нічого не привласнить собі зі спадщини людей, насильно позбавляючи їх власного володіння. Своїм дітям нехай він передає у спадщину свій наділ, аби ніхто з Мого народу не був позбавлений власноєї спадщини...
Місце, де варять жертву
19 Після цього провідник увів мене через прохід, що був збоку брами, до священних кімнат, що належать священикам, з північної сторони. Там, у самому кінці цих кімнат, зі сторони заходу, я побачив особливе приміщення.
20 І він сказав мені: Це те місце, де священики готуватимуть м’ясо жертв за провину, й жертв за гріх; тут вони будуть пекти і хлібні дари, аби їх не виносити на зовнішній двір, щоб ніхто з людей не доторкнувся до священного.
21 Потім він мене вивів на зовнішній двір, і провів мене до кожного з чотирьох кутів двора; виявилось, що в кожному куті двора, існує такий самий окремий дворик.
22 У всіх чотирьох кутах двора були криті дворики, завдовжки – сорок ліктів , а завширшки – тридцять ліктів. Всі дворики в усіх чотирьох кутах двора були однакового розміру.
23 Довкола кожного зі всіх чотирьох була огорожа з каменю ; в нижній частині по всьому периметру огорожі були влаштовані кухонні печі.
24 І він мені сказав: Це – приміщення для кухарів, де храмові слуги готуватимуть жертви для народу.