Приходить кінець для Ізраїлю
1 Було до мене ГОСПОДНЄ слово такого змісту:
2 Ти, сину людський, сповісти : Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Ізраїлевому краю надходить кінець! Надходить кінець на всі чотири краї цієї землі!
3 Отже, тепер тобі кінець! Я спроваджу на тебе Мій гнів, і судитиму тебе за твоїми дорогами життя й поводження , – покараю тебе за всі твої мерзотні вчинки.
4 Не змилосерджуся над тобою і не щадитиму, відплачуючи тобі, згідно з твоїми ділами; наслідки своїх гидких учинків відчуєш на собі, й тоді зрозумієш, що Я – ГОСПОДЬ.
5 Так говорить Владика ГОСПОДЬ: Одне лихо тягнеться за іншим лихом.
6 Надходить кінець! Так, приходить на тебе кінець, – він тебе наздоганяє в усій своїй невідворотності!
7 На тебе, мешканцю краю, наближається заслужене тобою; настає час, прискорюючи день лихоліття, коли, замість веселих вигуків з гір, доноситимуться зойки скорботи .
8 Незабаром Я виллю на тебе Мій гнів – ти відчуєш на собі Моє обурення, коли Я судитиму тебе за твоїми вчинками, віддаючи тобі належне за мерзенну поведінку.
9 Навіть не блимне Моє око, щоб пожаліти; Я не виявлю жодного милосердя, відплачуючи тобі за твоїми дорогами життя: Всі твої гидоти ти відчуєш на собі, й зрозумієш, що Я – ГОСПОДЬ, Котрий карає.
10 От і наблизився той день, – він дуже поспішає, надходить твоя черга. Твоя палиця зацвіла, пишно буяє гординя.
11 Насильство зростає, і стає палицею беззаконня (анархії )! Від них не залишиться нічого: ні від їхнього великого багатства, ні від їхніх крикливих заворушень, ні від їхньої зарозумілості.
12 Надійшла пора, наблизився день ... Хто купив, – нехай не тішиться, а хто продав, – нехай не журиться, бо над усім цим скупченням люду вибухне гнів.
13 Адже, хто продав, більше не повернеться до проданого, хоча б і залишились обоє живими, оскільки пророче видіння щодо всього цього скупчення люду не буде відмінене, і ніхто своїм беззаконням не продовжить свого життя.
14 Затрублять труби, все буде готове, але ніхто не кинеться у бій, позаяк Мій гнів вибухне на все це скупчення люду .
15 Меч – зовні, а моровиця і голод – усередині. Хто на полі, той загине від меча, а тих, хто в місті, погубить голод і моровиця.
16 І втечуть ті, що врятуються, і будуть у горах, як голуби з долин, усі вони стогнатимуть, кожен за свій власний гріх.
17 Руки в усіх ослабнуть, і всі коліна тремтітимуть, як вода .
18 Усі підв’яжуться веретищем, й охопить їх страх; на кожному обличчі буде сором, а на кожній їхній голові – лисина жалоби .
19 Своє срібло вони повикидають на вулицю, а їхнє золото вважатиметься нечистим. У день ГОСПОДНЬОГО гніву їх не зможе врятувати ні їхнє срібло, ані їхнє золото. Усім цим вони не наситять своєї душі й не наповнять своїх шлунків. Адже їхнє беззаконня стало на перешкоді.
20 Коштовності особистих прикрас провадили до гордощів, і поводували робити собі різні подоби своїх гидких бовванів. Тому Я зроблю їх (коштовності ) огидними для них.
21 Я віддам їх чужинцям як здобич, аби нечестивці землі їх пограбували й опоганили.
22 Я відверну від них Моє обличчя, і тоді грабіжники осквернять Мою скарбницю; вдершись у неї, злочинці опоганять її.
23 Приготуй кайдани, тому що край наповнився судовими позовами кровної помсти, а місто сповнене насильством.
24 Я приведу найлютіших з народів, аби вони оволоділи їхніми домами; Я покладу край зарозумілості сильних, а їхні святині будуть осквернені.
25 Надходить жах і миру вони шукали надаремно.
26 Нещастя йде за нещастям, і одна вістка гірша за іншу вістку. Чекатимуть видіння пророка, та дарма, адже священик не зможе навчати закону, не буде поради і в старійшин.
27 Цар перебуватиме в жалобі і буде у відчаї князь, а руки простого народу краю від безсилля опустяться. Я чинитиму з ними за їхніми дорогами життя й судитиму їх за їхнім судом. Тоді вони зрозуміють, що Я – ГОСПОДЬ.