Третє видіння слави Господньої
1 1 Це відбулося шостого року, у п’ятий день шостого місяця, коли я знаходився у своєму домі, а переді мною сиділи старійшини Юдеї. Саме там доторкнулась до мене рука мого Владики ГОСПОДА .
2 Я побачив, ніби вогненну постать чоловіка . Вогонь був від Його пояса і до самого низу, а вище пояса й догори він мав вигляд сяйва янтарю (бурштину ).
3 Він простягнув щось подібне до руки та вхопив мене за волосся моєї голови; підняв мене Дух поміж землею й небом. Так, у Божому видінні, він переніс мене в Єрусалим, до входу Північної Брами внутрішнього двору, де стояв ідол заздрощів, який нібито викликає ревнощі.
4 І ось там з’явилась слава Ізраїлевого Бога, як у тому видінні, яке було мені показане на рівнині в полі.
Гидоти Ізраїлю
5 Він (ГОСПОДЬ) сказав мені: Сину людський, подивись на північ. І я спрямував свій погляд на північ: там на північ, від брами, що вела до жертовника, стояв при вході цей бовван заздрощів.
6 І сказав Він мені: Сину людський, чи ти бачиш, що вони роблять? Які великі гидоти творить тут Ізраїлів дім, щоб віддалити Мене від Мого Святилища? Але попереду ти побачиш ще більш мерзенні речі.
7 Потім Він запровадив мене до входу у двір Храму, і я побачив велику щілину в стіні.
8 Тоді Він звелів мені: Сину людський, зроби пролом у стіні! І я зробив вилом у стіні так, що утворився прохід.
9 І сказав мені: Увійди й подивись, які огидливі речі вони роблять там.
10 І коли я ввійшов, то побачив: Скрізь на стінах зображення усяких плазунів та нечистих тварин, а також ідолів Ізраїлевого дому.
11 Перед ними (гидкими зображеннями ) стояли сімдесят старійшин Ізраїлевого дому. Був серед них і Яазанія, син Шафана. У кожного в руках була кадильниця, і запах пахучого диму від ладану підіймався вгору.
12 Тоді Він спитав мене: Сину людський, ти бачиш, що творять старійшини Ізраїлевого дому потайки (у темряві ) у своїх покоях перед зображеннями ідолів? Вони кажуть: ГОСПОДЬ нас не бачить! ГОСПОДЬ залишив цей край!
13 Продовжуючи, Він сказав мені: Це ще не все, – ти побачиш ще більш огидні справи, які вони чинять.
14 Отже, Він повів мене до північного входу, – до брами ГОСПОДНЬОГО Храму, – а там сиділи жінки, які оплакували Таммуза .
15 І Він сказав мені: Чи ти бачив щось подібне, сину людський? Але ти матимеш змогу побачити ще більші гидоти.
16 І от Він мене запровадив до внутрішнього двору ГОСПОДНЬОГО Храму, а там, при вході до ГОСПОДНЬОГО Храму, між притвором, де дозволялось стояти жінкам, і між жертовником стояли приблизно двадцять п’ять чоловіків спиною до ГОСПОДНЬОГО Храму, а своїм обличчям на схід, і поклонялись долілиць сходу сонця.
17 І тоді Він сказав мені: Ти це бачиш, сину людський? Хіба мало для Юдиного дому чинити мерзенні справи, які тут чинять, наповнюючи край насильством й постійно доводячи Мене до гніву? Зверни увагу, вони ще й прикладають до носа зелені галузки!?
18 Тому Я зіллю на них Мій гнів, не помилую їх, і Я не пожалію. Хоча вони й голосно кликатимуть до Мене, Я їх не почую.