Покаяння поверненців
1 Поки Ездра молився, визнаючи гріхи, й плакав, схилившись долілиць перед Божим Храмом, навколо нього зібралась дуже велика громада ізраїльтян, – чоловіки, жінки та діти, – які також голосно ридали. 2 Тоді відізвався Шеханія, син Єхіїла, з нащадків Елама й сказав до Ездри: Ми вчинили віроломство перед нашим Богом, взявши за дружин чужоземних жінок, але є ще в цій справі надія для Ізраїлю. 3 Тож укладімо з нашим Богом Заповіт, що відішлемо всіх чужоземних дружин, а також народжених від них дітей, діючи за порадою мого добродія, а також усіх, хто шанує Заповіді нашого Бога, і нехай усе буде зроблене у відповідності зі законом! 4 Отже, Ездро , встань і починай діяти, ми тебе підтримаємо! Будь мужнім і берись за діло! 5 Після цього Ездра встав і звелів начальникам, священикам, левітам і всьому Ізраїлю, аби заприсяглись, що вони так учинять, – і вони заприсяглись.
6 Тоді Ездра, залишивши майданчик перед Божим Храмом, пішов до кімнати Єгохана, сина Еліяшіва, і залишився там на ніч, але не їв хліба й не пив води, оскільки був дуже засмучений провиною переселенців. 7 Потім було оголошено в Юдеї та в Єрусалимі: Усім, котрі повернулись з полону, зібратись у Єрусалимі! 8 А хто не виконає розпорядження начальників та старійшин і протягом трьох днів не прийде, того все його майно буде оголошено під закляттям, а він сам буде вилучений з громади переселенців.
9 Так протягом трьох днів у Єрусалим зібралися всі чоловіки Юдеї та Веніяміна. Це відбулось у двадцятий день дев’ятого місяця. Весь народ сидів на майдані біля Божого Храму, тремтячи як через цю справу, так і від дощу. 10 Тоді священик Ездра піднявся, і сказав до них: Ви вчинили віроломство, взявши собі за дружин чужоземних жінок, чим збільшили провину Ізраїлю. 11 Тож покайтесь тепер перед ГОСПОДОМ, Богом ваших батьків, і вчиніть за Його волею, – відокремтесь від інших народів, а також від чужоземних жінок! 12 Відповідаючи, все зібрання голосно заволало: Як ти сказав, ми так і зробимо! 13 Однак, народу дуже багато, а пора дощова, тому неможливо стояти в дворі; до того ж вирішення цієї справи, – діло не одного і не двох днів, адже серед нас багато таких, котрі в цьому згрішили. 14 Нехай наші начальники в наших містах візьмуть на себе відповідальність за всю громаду в кожному місті з тим, щоб усі мешканці міста, котрі взяли собі за дружин чужоземних жінок, прибули сюди у визначений час разом зі старійшинами міста та суддями свого поселення, доки не відвернеться від нас палаючий гнів нашого Бога з приводу цієї справи! 15 Лише Йонатан, син Асагела, та Яхзія, син Тікви, протистояли цій пропозиції. Їх підтримали Мешуллам і левіт Шеббетай .
16 Усі інші, котрі повернулись з полону, підтримали пропозицію. Тож священик Ездра покликав до себе глав батьківських родин, – поіменно з кожної родини. Першого дня десятого місяця вони розпочали свої засідання по розслідуванню цих справ, 17 й першого дня першого місяця остаточно встановили, котрі з чоловіків взяли собі дружин із чужоземних жінок.
Хто взяв був чужинку за жінку
18 Виявилось, що зі священицьких родин взяли собі дружин із чужоземних жінок, – з нащадків Ісуса, сина Йоседека, та його братів були: Маасея, Елієзер, Ярів і Ґедалія. 19 Вони зобов’язались відправити своїх дружин, а за свою провину кожен має принести в жертву барана. 20 З нащадків Іммера – Хананій та Зевадія. 21 З нащадків Харіма – Маасея, Ілля, Шемая, Єхіїл і Уззія. 22 З нащадків Пашхура – Еліоенай, Маасея, Ізмаїл, Нетанел, Йозавад і Еласа.
23 А з левітів – Йозавад, Шімей і Келая, він же Келіта, Петахія, Юда та Елієзер. 24 Зі співців – Еліяшів, а з придверників – Шаллум, Телем та Урій.
25 З інших ізраїльтян: із нащадків Пароша – Рамія, Їззія, Малкія, Міямін, Елеазар, інший Малкія і Беная. 26 Із нащадків Елама – Маттанія, Захарія, Єхіїл, Авдій, Єремот і Елія. 27 Із нащадків Затту – Елійоенай, Еліяшів, Маттанія, Єремот, Завад і Азіза. 28 Із нащадків Бевая – Єгоханан, Хананія, Заббай та Атлай. 29 Із нащадків Банія – Мешуллам, Маллух, Адая, Яшув, Шеал і Рамот. 30 Із нащадків Пахат-Моава – Адна, Хелал, Беная, Маасея, Маттанія, Веселіїл, Біннуй та Манассія. 31 Із нащадків Харіма – Еліезер, Їшшія, Малкія, Шемая, Симеон, 32 Веніямін, Маллух і Шемарія. 33 Із нащадків Хашума – Маттенай, Маттатта, Завад, Еліфелет, Єремай, Манассія та Шімей. 34 Із нащадків Банія – Маадай, Амрам, Уїл, 35 Беная, Бедея, Келугу, 36 Ванія, Меремот, Еліяшів, 37 Маттанія, Маттенай, Яасай, 38 Баній, Біннуй, Шімей, 39 Шелемія, Натан, Адая, 40 Махнадвай, Шашай, Шарай, 41 Азаріїл, Шелемія, Шемарія, 42 Шаллум, Амарія та Йосиф. 43 Із нащадків Нево – Єіїл, Маттітія, Завад, Зевіна, Яддай, Йоіл і Беная. 44 Всі вони взяли за дружин чужоземних жінок, і деякі з цих жінок вже народили дітей.