Покликання Аврама
1 І сказав ГОСПОДЬ Аврамові: Вийди зі своєї землі й від своєї родини, і з дому свого батька – в землю, яку Я тобі покажу. 2 Я вчиню від тебе великий народ, поблагословлю тебе і звеличу твоє ім’я. І будеш ти благословенням! 3 Я поблагословлю тих, котрі благословлятимуть тебе, а тих, що проклинають тебе, прокляну. І благословенні будуть у тобі всі роди землі!
4 І пішов Аврам, як звелів йому ГОСПОДЬ; з ним пішов і Лот. Аврамові було сімдесят п’ять років, коли він вийшов із Харана. 5 Аврам узяв свою дружину Сару і Лота, сина свого брата, а також все майно, котре надбали, і людей, яких надбали в Харані, і вийшли, щоб іти до Ханаанської землі. І прибули вони в Ханаанську землю. 6 Аврам пройшов тією землею до місця Сихема, до дуба Мамре. Жили тоді у цьому краї ханаанці. 7 І з’явився ГОСПОДЬ Аврамові, та й сказав: Твоєму потомству дам цю землю. І збудував там Аврам жертовник ГОСПОДУ, Який йому з’явився. 8 Звідти він вирушив до гори на схід від Бетеля і поставив свого намета: між Бетелем на заході і Гаєм на сході. І збудував там Аврам жертовник ГОСПОДУ, і прикликав Ім’я ГОСПОДНЄ. 9 І просувався Аврам, ідучи далі , просуваючись на південь.
Аврам в Єгипті
10 І стався у тому краї голод. Тож зійшов Аврам до Єгипту, щоб там пожити, бо в краї настав тяжкий голод. 11 І сталося, коли він наблизився до Єгипту, то сказав своїй дружині Сарі: Ось, я знаю, що ти жінка вродлива. 12 Тож станеться, що тебе побачать єгиптяни і скажуть: Оце його дружина, і вб’ють мене, а тебе залишать при житті. 13 Прошу, говори, що ти моя сестра. Щоб було добре мені через тебе, і щоб я залишився живим через тебе. 14 І сталося, щойно увійшов Аврам у Єгипет, побачили єгиптяни жінку, що вона дуже вродлива. 15 І побачили її вельможі фараона, і розхвалили її перед фараоном; тож взяли жінку до дому фараона. 16 І він для Аврама вчинив добро через неї. Були в нього дрібна та велика худоба, осли, раби, рабині, ослиці й верблюди.
17 І вразив ГОСПОДЬ фараона і його дім великими карами через Сару, Аврамову дружину. 18 Тож фараон, покликавши Аврама, сказав: Що це ти мені вчинив? Чому не сказав мені, що вона твоя дружина? 19 Навіщо ти сказав: Вона – моя сестра? Тож я взяв її собі за дружину. Тепер же, ось твоя дружина – забирай та йди! 20 І наказав фараон своїм людям щодо нього, і ті випровадили його, і його дружину, і все, що було в нього.