Розлучення Аврама з Лотом
1 Тож піднявся Аврам з Єгипту до Неґеву, – сам, його дружина, та все, що було в нього, і Лот разом з ним.
2 Аврам був дуже багатий на худобу, на срібло та золото. 3 І він ішов, мандруючи, з Неґева аж до Бетеля – аж до місця, де раніше стояв його намет, між Бетелем і Гаєм, 4 до місця жертовника, якого спорудив там напочатку. І прикликав там Аврам Ім’я ГОСПОДА. 5 Також і в Лота, що ходив з Аврамом, була дрібна та велика худоба й намети. 6 І не вистачало їм землі, щоб жити разом. Оскільки їхнє майно було дуже велике, вони не могли жити разом. 7 І сталася сварка між пастухами худоби Аврама і пастухами худоби Лота. А жили тоді на цій землі ханаанці та періззейці.
8 Тож Аврам сказав Лотові: Хай не буде незгоди між мною і тобою, між моїми пастухами й твоїми пастухами, адже ми близькі родичі. 9 Хіба ж не вся земля перед тобою? Відділись від мене. Якщо підеш ліворуч, я піду праворуч; якщо підеш праворуч, я піду ліворуч. 10 Лот, підвівши свої очі, побачив усю Йорданську околицю. Перед тим як знищив ГОСПОДЬ Содом та Гоморру, уся вона, аж до Цоара, зрошувалась водою, як ГОСПОДНІЙ сад, як Єгипетський край! 11 Тож обрав собі Лот усю Йорданську околицю. І вирушив Лот на схід, і вони відділилися один від одного. 12 Аврам оселився в Ханаанському краю, а Лот – серед міст рівнини, розкинувши намети аж до Содома. 13 Люди, які жили в Содомі, були дуже лихі та грішні перед ГОСПОДОМ.
Обітниця Божа Аврамові
14 І сказавГОСПОДЬ Аврамові, після того як Лот відділився від нього: Підведи свої очі й подивися з того місця, де ти перебуваєш , на північ, на південь, на схід і на захід. 15 Усю цю землю, яку ти бачиш, Я навіки дам тобі й твоїм нащадкам. 16 І вчиню твоє потомство, наче порох землі. Якщо хтось зможе порахувати порох землі, то й твоє потомство буде пораховане. 17 Устань, пройдися по землі в довжину і в ширину, бо Я даю її тобі. 18 Згорнувши намети, Аврам вирушив і оселився у діброві Мамре, що в Хевроні, й збудував там жертовник ГОСПОДЕВІ.