Аврам звоював сусідніх царів
1 І сталося за днів Амрaфeла, царя Шинеара, Аріоха, царя Елласара, Кедорлаомера, царя Елама, і Тидала, царя Ґоїма, 2 що вони вчинили війну з Берою, царем Содома, і з Біршою, царем Гоморри, із Шінеавом, царем Адми, і Шемевером, царем Цевоїма, і царем Бели, тобто Цоара. 3 Усі вони зібралися в долині Сіддім, вона тепер Соляне море. 4 Дванадцять років вони служили Кедорлаомерові, а тринадцятого року повстали. 5 Через те на чотирнадцятий рік прийшов Кедорлаомер і царі, які були в союзі з ним, і розбили рефаїмців в Аштерот-Карнаїмі, зузимців у Гамі, емімців в Шаве-Кір’ятаїмі, 6 і хорейців у їхній гірській місцевості Сеір, – аж до Ел-Парана, що навпроти пустелі. 7 Повернувшись, вони прибули до Ен-Мішпата, тобто Кадеша, і знищили всю землю Амалека, а також аморейців, які проживали в Хацецон-Тамарі. 8 Та виступили цар Содома, і цар Гоморри, і цар Адми, і цар Цевоїма, і цар Бели, тобто Цоара, і вишикувалися до бою в долині Сіддім 9 з Кедорлаомером, царем Елама, Тидалом, царем Ґоїма, Амрафелом, царем Шинеара і Аріохом, царем Елласара. Чотири царі проти п’ятьох. 10 А в долині Сіддім було багато копалень, копалень смоли. Втікаючи царі Содома і Гоморри попадали в ті копальні ; хто ж залишився, побігли в гірську місцевість. 11 А ті захопили все содомське і гоморрське майно, всю їхню поживу й пішли собі . 12 Вони забрали також Лота, сина Аврамового брата, бо він жив у Содомі, та його майно і пішли.
13 Прибув один утікач і сповістив про все Аврамові-єврею, котрий проживав у діброві аморейця Мамре, брата Ешкола і брата Анера – союзників Аврама. 14 Дізнавшись, що взято в полон сина його брата, Аврам зібрав триста вісімнадцять своїх вишколених людей, що народились в його домі, і кинувся в погоню за ними до Дана. 15 Уночі, розділившись на групи , він разом зі своїми слугами розбив їх і переслідував аж до Хови, що ліворуч Дамаска. 16 Таким чином він повернув усе добро, а також сина свого брата Лота, і добро його повернув, а також жінок і людей.
17 Тоді вийшов цар Содома назустріч йому, коли той повертався, розбивши Кедорлаомера і царів, що були з ним, до долини Шаве, – вона тепер Царська Долина. 18 А Мелхиседек, цар Салима, виніс хліб і вино. Він був священиком Всевишнього Бога. 19 Тож він поблагословив його та сказав:
Благословенний Аврам Всевишнім Богом,
Який створив небо і землю.
20 І благословенний Всевишній Бог,
Який віддав твоїх ворогів у твої руки.
І Аврам дав йому десятину з усього. 21 А цар Содома сказав Аврамові: Віддай мені людей, а добро залиш собі. 22 Та Аврам відповів содомському цареві: Підіймаю свою руку до ГОСПОДА, Бога Всевишнього, Який створив небо і землю: 23 якщо візьму від нитки аж до ремінця від взуття і якщо візьму з усього того, що належить тобі, щоб ти не сказав: Я збагатив Аврама. 24 Дай не мені – лише те, що спожили юнаки, та частку людям, котрі ходили зі мною: Анеру, Ешколу і Мамре – вони візьмуть свою частку.