Історія Аґари
1 А Сара, Аврамова дружина, не народжувала йому. І була в неї рабиня-єгиптянка на ім’я Агар. 2 І сказала Сара Аврамові: Ось, стримав мене ГОСПОДЬ від народження дітей. Тож увійди до моєї рабині, можливо, я матиму дітей від неї. І Аврам послухався голосу Сари. 3 Після десяти років проживання Аврама в Ханаанській землі його дружина Сара взяла Агар, свою рабиню-єгиптянку, і віддала її своєму чоловікові, Аврамові, за дружину. 4 І він увійшов до Агари, – і вона зачала. Побачивши, що вагітна, вона стала зневажати свою господиню. 5 Тож Сара сказала Аврамові: Я скривджена тобою. Я віддала свою рабиню до твого лона, але вона, побачивши, що завагітніла, стала мене зневажати. Нехай Бог розсудить між мною і тобою. 6 Аврам же відповів Сарі: Таж твоя рабиня в твоїх руках. Роби з нею те, що вважаєш за краще. І Сара впокорювала її, і та втекла від неї.
7 І знайшов її ангел ГОСПОДНІЙ біля джерела води в пустелі, біля джерела по дорозі до Шуру, 8 і сказав: Агаро, рабине Сарина, звідки ти прийшла і куди прямуєш? Вона ж відповіла: Я втікаю від моєї господині Сари. 9 І сказав їй ангел ГОСПОДНІЙ: Вернися до своєї господині й будь їй покірною. 10 І сказав їй ангел ГОСПОДНІЙ: Вельми розмножу твоїх нащадків, не буде їм ліку через їхню численність. 11 І сказав їй ангел ГОСПОДНІЙ:
Ось ти завагітніла й народиш сина,
і даси йому ім’я Ізмаїл,
тому що прислухався ГОСПОДЬ до твого страждання.
12 Він буде чоловіком,
подібним до дикого осла.
Руки його будуть проти всіх,
і руки всіх проти нього.
І перед обличчям усіх своїх братів він оселиться.
13 І назвала вона Ім’я ГОСПОДА, Який розмовляв із нею: Ти – Бог, що бачить мене! Бо вона говорила: Невже я побачила Того, Хто бачить мене? 14 Ось чому й названо криницю – Джерело Живого, Який бачить мене. Вона між Кадешем і Баредом.
15 І народила Агар Аврамові сина, і назвав Аврам свого сина, якого народила Агар: Ізмаїл. 16 Аврамові було вісімдесят шість років, коли Агар народила Аврамові Ізмаїла.