Заповіт Бога з Аврамом і його нащадками
1 Аврамові виповнилося дев’яносто дев’ять років. І з’явився Аврамові ГОСПОДЬ, і сказав йому: Я – Бог Всемогутній! Ходи перед обличчям Моїм і будь бездоганним! 2 Я укладу Мій заповіт між Мною і тобою, і вельми тебе розмножу. 3 Тож Аврам упав долілиць, а Бог продовжував до нього говорити: 4 Ось Я укладаю Мій заповіт з тобою, і ти станеш батьком багатьох народів. 5 Ти вже не зватимешся Аврамом, а твоє ім’я буде Авраам, бо Я учинив тебе батьком багатьох народів. 6 Я зроблю тебе дуже-дуже плідним, і виведу від тебе народи, і царі вийдуть з тебе. 7 І укладу Мій заповіт між Мною і тобою, та між твоїми нащадками після тебе в їхніх поколіннях як вічний заповіт, щоб бути Богом тобі й твоїм нащадкам по тобі. 8 Я дам тобі та нащадкам твоїм після тебе край, в якому перебуваєш, весь Ханаанський край, на вічне володіння, – і Я буду їм Богом.
9 І сказав Бог Авраамові: Ти ж заповіт Мій зберігатимеш – ти і твої нащадки після тебе в їхніх поколіннях. 10 Оце Мій заповіт, який будете зберігати, поміж Мною і вами, і нащадками твоїми після тебе: нехай буде обрізаний у вас кожний чоловічої статі. 11 Обріжете вашу крайню плоть, – і це буде ознакою заповіту між Мною і вами. 12 Кожен восьмиденний чоловічої статі у ваших поколіннях буде обрізаний, народжений у твоєму домі і куплений за срібло будь-який чужинець, котрий не з твоїх нащадків. 13 Обов’язково має бути обрізаний народжений у твоєму домі й куплений за твоє срібло; і буде Мій заповіт на вашому тілі як вічний заповіт. 14 А необрізаний чоловічої статі, кому не буде зроблено обрізання крайньої плоті, буде знищена та душа зі свого народу – він зламав Мого заповіта!
15 І сказав Бог Авраамові: Сару, свою дружину, не називатимеш більше Сарою, бо її ім’я – Сарра. 16 Я благословлю її і дам тобі також від неї сина. Я поблагословлю її, і постануть від неї народи, царі народів постануть від неї. 17 І впав Авраам долілиць, засміявся, і сказав у своєму серці: Чи у столітнього народиться син і чи дев’яностолітня Сарра народить? 18 Богові ж Авраам сказав: Хоч би Ізмаїл жив перед обличчям Твоїм. 19 Та Бог промовив: Ні, твоя дружина Сарра народить тобі сина, а ти назвеш його Ісааком. Я укладу з ним Мій заповіт, як заповіт вічний, з його нащадками після нього. 20 А щодо Ізмаїла, Я почув тебе. Ось, Я поблагословлю його, і вчиню його плідним, і дуже-дуже розмножу його. Він породить дванадцять князів, і виведу від нього великий народ. 21 Але Мій заповіт Я укладу з Ісааком, якого народить тобі Сарра наступного року в цей самий час. 22 І Він закінчив розмовляти з ним. І Бог вознісся від Авраама.
23 Тож Авраам узяв свого сина Ізмаїла і всіх народжених у його домі, і всіх куплених за його срібло, кожного чоловічої статі з людей Авраамового дому, і того самого дня обрізав їхню крайню плоть, як сказав йому Бог. 24 Авраамові було дев’яносто дев’ять років, коли йому було зроблено обрізання крайньої плоті. 25 Його синові Ізмаїлові було тринадцять років, коли йому було зроблено обрізання крайньої плоті. 26 Того самого дня був обрізаний Авраам і його син Ізмаїл. 27 І всі чоловіки його дому, народжені в домі й куплені за срібло з-поміж чужинців, були обрізані разом із ним.