Бог випробовує Авраама
1 І сталося, після цих подій Бог випробовував Авраама. Він сказав йому: Аврааме! Той відповів: Ось я! 2 Тоді Бог сказав: Візьми свого сина, свого єдиного, якого ти любиш, Ісаака, і піди до краю Морія, та принеси його там у всепалення на одній з гір, про яку Я тобі скажу. 3 Уставши рано-вранці, Авраам осідлав свого осла, узяв із собою двох слуг і свого сина Ісаака, нарубав дров на всепалення, встав і пішов до місця, на яке вказав йому Бог. 4 На третій день, підвівши свої очі, Авраам побачив те місце здалека. 5 І сказав Авраам своїм слугам: Залишайтеся тут з ослом, а ми з хлопцем підемо аж туди. Поклонимось Богові і повернемося до вас. 6 Тож узяв Авраам дрова для всепалення, поклав на свого сина Ісаака, узяв у руки вогонь та ножа, і пішли обидва разом. 7 Ісаак заговорив до свого батька Авраама: Батьку мій! Той же відповів: Ось я, мій сину! Ісаак запитав: Ось вогонь і дрова, а де ж ягня на всепалення? 8 І відповів Авраам: Бог нагледить Собі ягня на всепалення, мій сину. Так вони йшли обоє разом.
9 І прийшли на місце, вказане йому Богом. І збудував там Авраам жертовника, розклав дрова і, зв’язавши свого сина Ісаака, поклав його на жертовник, на дрова. 10 Авраам же простягнув свою руку й узяв ножа, щоб зарізати свого сина. 11 Та ГОСПОДНІЙ ангел кликнув до нього з неба і сказав: Аврааме, Аврааме! А той відповів: Ось я! 12 І промовив ангел : Не піднімай руки своєї на хлопця, не чини йому нічого, бо тепер Я знаю, що ти боїшся Бога і не пошкодував для Мене свого сина, свого єдиного. 13 Підвівши свої очі, Авраам побачив: аж ось позаду нього баран заплутався в гущавині своїми рогами. Тож Авраам пішов, узяв барана і приніс його на всепалення замість свого сина. 14 І дав Авраам тому місцю назву – "ГОСПОДЬ нагледить". Тому сьогодні кажуть: На горі ГОСПОДНІЙ нагледиться.
15 І ГОСПОДНІЙ ангел вдруге звернувся до Авраама з неба, 16 сказавши: Клянуся Собою, говорить ГОСПОДЬ, через те що ти вчинив цю річ, не пошкодував свого сина, свого єдиного, 17 Я вельми поблагословлю тебе, розмножу твоїх нащадків, як небесні зорі, як пісок на березі моря; і твої нащадки успадкують брами своїх ворогів. 18 І будуть благословенні у твоїх нащадках всі народи землі за те, що ти послухався Мого голосу. 19 Після цього Авраам повернувся до своїх слуг. Тож вони встали і разом пішли до Беер-Шеви. І оселився Авраам у Беер-Шеві.
20 І сталося після цих подій, що Авраамові повідомили: Ось і Мілка народила синів твоєму братові Нахорові: 21 Уца, його первенця; Буза, його брата; Кемуїла, батька Арама, 22 Кеседа, Хаза, Пілдаша, Їдлафа і Бетуїла. 23 Бетуїл же породив Ревеку. Цих вісьмох народила Мілка Нахорові, братові Авраама. 24 А його наложниця, на ім’я Реума, народила також Теваха, Ґахама, Тахаша й Мааху.