Яків працює Лаванові за жінок
1 Підвівшись на ноги, Яків вирушив до краю синів Сходу. 2 І побачив, – аж ось криниця в полі, і там таки біля неї відпочивали три отари, оскільки з тієї криниці напували стада, і великий камінь на отворі криниці. 3 Коли збиралися туди всі стада, тоді відкочували від отвору криниці каменя, напували дрібну худобу і знову клали камінь на отвір криниці – на його місце.
4 Яків запитав пастухів : Брати мої, звідкіля ви? Вони ж відповіли: Ми з Харана. 5 Чи знаєте ви Лавана, нащадка Нахорового? – запитав він їх. Вони ж відповіли: Знаємо. 6 Тоді він запитав їх: Чи він здоровий? Вони ж відповіли: Здоровий. А ось Рахиль, його дочка, надходить з отарою. 7 Яків сказав: Ще дня багато і не пора збирати худобу. Понапувайте отари та йдіть пасти. 8 Вони ж відповіли: Не можемо, доки не зберуться всі стада та не відкотять каменя від отвору криниці, – тоді напоїмо отари.
9 Поки він розмовляв з ними, підійшла Рахиль з отарою свого батька, оскільки була пастушкою. 10 І сталося, коли побачив Яків Рахиль, дочку Лавана, брата своєї матері, а також отару Лавана, брата своєї матері, то підійшов, відкотив каменя з отвору криниці й напоїв отару Лавана, брата своєї матері. 11 І поцілував Яків Рахиль, і голосно заплакав. 12 І розповів Яків Рахилі, що він родич її батька, що він син Ревеки. Вона ж побігла й розповіла своєму батькові.
13 І сталося, щойно почув Лаван вістку про Якова, сина своєї сестри, то вибіг йому назустріч і, обнявши, поцілував його та ввів до свого дому. А він докладно розповів Лаванові про всі обставини. 14 Тоді Лаван сказав йому: Дійсно, ти кість моя і тіло моє! І пробув у нього Яків місяць часу.
15 Тоді сказав Лаван Якову: Хіба через те, що ти мій родич, маєш задарма працювати на мене? Скажи мені, скільки тобі платити. 16 А в Лавана було дві дочки: старшу звали Лія, ім’я молодшої – Рахиль. 17 Лія мала хворі очі, а Рахиль була гарна станом та гарна на вроду. 18 І покохав Яків Рахиль, і сказав: Працюватиму в тебе сім років за Рахиль, твою молодшу дочку. 19 Лаван же відповів: Для мене краще віддати її за тебе, ніж за якогось іншого чоловіка. Живи в мене. 20 Тож працював Яків за Рахиль сім років, які видалися йому, наче кілька днів, оскільки він її кохав.
21 Тоді Яків сказав Лаванові: Дай мою дружину, аби я до неї увійшов, оскільки сповнилися мої дні. 22 Тож зібрав Лаван усіх людей тієї місцевості та справив гостину. 23 І сталося ввечері, він узяв свою дочку Лію, ввів її до Якова , і той увійшов до неї. 24 І дав Лаван свою рабиню Зілпу Лії, дочці своїй, за рабиню. 25 Уранці ж виявилося, що то була Лія! Тож Яків сказав Лаванові: Що це ти мені вчинив? Хіба не за Рахиль я працював на тебе? Чому ти мене обманув? 26 А Лаван відповів: У нашій місцевості не заведено, щоби віддавати молодшу раніше від старшої. 27 Сповни тиждень для цієї, і віддамо тобі також ту за працю, яку виконуватимеш у мене ще наступних сім років. 28 Яків так і зробив, і сповнив тиждень для цієї. І Лаван дав йому за дружину Рахиль, свою дочку. 29 І дав Лаван свою рабиню Білгу Рахилі, дочці своїй, за рабиню. 30 І ввійшов Яків також до Рахилі, і покохав Рахиль більше, ніж Лію. І працював у Лавана ще других сім років.
Діти Яковові
31 І побачив ГОСПОДЬ, що Лія скривджена, тож відкрив її утробу. А Рахиль була неплідною. 32 І завагітніла Лія, і народила сина, і дала йому ім’я Рувим, кажучи: Бо споглянув ГОСПОДЬ на моє страждання; тепер любитиме мене мій чоловік! 33 І знову завагітніла, і народила сина, і сказала: Бо почув ГОСПОДЬ, що я зненавиджена, і дав мені ще й цього. І дала йому ім’я Симеон. 34 І знову завагітніла, і народила сина, і сказала: Тепер цього разу мій чоловік пригорнеться до мене, бо я народила йому трьох синів. Тому дала йому ім’я Левій. 35 І знову завагітніла, і народила сина, і сказала: Цього разу буду прославляти ГОСПОДА! Тому дала йому ім’я Юда. І перестала народжувати.