Зустріч Якова з Ісавом
1 Підвівши свої очі, Яків побачив: ось наближається Ісав, а з ним чотириста чоловік. Тож він поділив дітей між Лією, Рахиллю та між обома невільницями. 2 І поставив невільниць і їхніх дітей попереду, а за ними Лію з її дітьми, а далі Рахиль із Йосифом. 3 Сам же виступив перед ними і сім разів вклонився до землі, перш ніж підійшов до свого брата.
4 Ісав же побіг йому назустріч, обняв його, впав йому на шию і поцілував його. І вони заплакали. 5 Підвівши свої очі і побачивши жінок і дітей, Ісав запитав: Хто вони тобі? А той відповів: Діти, якими Бог обдарував твого раба. 6 Тож підійшли невільниці зі своїми дітьми і вклонилися. 7 Підійшла також Лія зі своїми дітьми, і вклонилися, а потім підійшов Йосиф з Рахиллю, і вклонилися. 8 А що це за цілий табір, – запитав Ісав , – який я зустрів? Той же відповів: Це , щоб знайти милість в очах мого володаря. 9 Ісав же відказав: Я маю багато, мій брате; нехай твоє залишається з тобою. 10 Але Яків наполягав: Ні, благаю! Якщо я знайшов милість у твоїх очах, то прийми мій подарунок з моєї руки. Адже я побачив твоє обличчя, наче побачив Боже обличчя, і ти ласкаво прийняв мене. 11 Прийми, благаю, моє благословення, послане тобі, тому що Бог виявив до мене милосердя, тож у мене все є. І вмовляв його, і той прийняв.
12 І сказав Ісав : Вирушаймо й ходімо! Я ж піду попереду. 13 Але Яків відповів йому: Володар мій знає, що діти малі, а дрібна та велика худоба в мене дійні. Якщо їх підганяти один день, то загине вся отара. 14 Тож нехай мій володар виступить попереду свого раба, а я піду поволі, за ходою худоби, що переді мною, та за ходою дітей, доки не прийду до мого володаря в Сеір.
15 Ісав же сказав: Я залишу з тобою декого з людей, що зі мною. А той відповів: Навіщо це? Якби мені знайти милість в очах мого володаря. 16 І повернувся Ісав того ж дня своїм шляхом до Сеіру.
Пригода в Сихемі
17 Яків же подався до Суккота. Він побудував собі дім, а для своєї худоби зробив курені: Тому й назвав те місце Суккот.
18 Ідучи з Падан-Араму, Яків щасливо прибув до міста Сихема, що в Ханаанській землі, і отаборився перед містом. 19 Він купив частину поля, де поставив свій намет, у синів Гамора, батька Сихема, за сто кесіт. 20 Він спорудив там жертовник і назвав його: Ел-Елогей-Ізраїль.