Переселення Якова до Єгипту
1 І вирушив Ізраїль з усім, що належало йому, і прибув до Беер-Шеви, і приніс жертви Богові свого батька Ісаака. 2 А в нічному видінні Бог сказав Ізраїлеві: Якове, Якове! А той відізвався: Ось я! 3 І сказав Він: Я – Бог, Бог твого батька. Не бійся йти до Єгипту, бо там від тебе Я виведу великий народ. 4 Я піду з тобою до Єгипту, і Я також неодмінно виведу тебе, і Йосиф своєю рукою закриє твої очі.
5 Тож Яків вирушив з Беер-Шеви. І повезли сини Ізраїля свого батька Якова, своїх дітей та своїх дружин на возах, які послав фараон, щоб його привезти. 6 І взяли вони свою худобу, і своє майно, яке надбали в Ханаанській землі, і прибули до Єгипту Яків і всі нащадки його з ним. 7 Своїх синів і синів своїх синів із собою, своїх дочок і дочок своїх синів, і всіх своїх нащадків він узяв із собою до Єгипту.
8 Ось імена нащадків Ізраїля, котрі прибули до Єгипту: Яків і його сини. Первісток Якова, Рувим. 9 Сини Рувима: Ханох, і Паллу, і Хецрон, і Кармі. 10 Сини Симеона: Ємуїл, і Ямін, і Огад, і Яхін, і Цохар, і Саул, син ханаанки. 11 Сини Левія: Гершон, Кегат і Мерарі. 12 Сини Юди: Ер, і Онан, і Шела, і Перец, і Зерах. І помер Ер, а також Онан, в Ханаанській землі. У Переца були сини: Хецрон і Хамул. 13 Сини Іссахара: Тола, і Пувва, і Йов, і Шимрон. 14 Сини Завулона: Серед, і Елон, і Яхлеїл. 15 Це сини Лії, яких вона народила Якову в Падан-Арамі, а також його дочку Діну. Усіх душ його синів та його дочок було тридцять три. 16 Сини Ґада: Ціфйон і Хаґґі, Шуні і Ецбон, Ері і Ароді, і Арелі. 17 Сини Асира: Їмна, і Їшва, і Їшві, і Верія, і їхня сестра Серах. Сини ж Верії: Хевер і Малкіїл. 18 Це сини Зілпи, яку Лаван дав своїй дочці Лії, і вона народила їх Якову, шістнадцять душ. 19 Сини Рахилі, дружини Якова: Йосиф і Веніямін. 20 У Йосифа в Єгипетському краю народилися Манассія та Єфрем, що їх народила йому Асената, дочка Поті-Фера, жерця Она. 21 Сини Веніяміна: Бела, і Бехер, і Ашбел, Гера і Нааман, Ехі і Рош, Муппім і Хуппім, і Ард. 22 Це сини Рахилі, які народилися Якову, усіх душ – чотирнадцять. 23 Син Дана: Хушім. 24 Сини Нефталима: Яхцеїл, і Ґуні, і Єцер, і Шіллем. 25 Це сини Білги, яку Лаван дав своїй дочці Рахилі, і вона народила їх Якову, усіх душ – сім. 26 Усіх душ, що прибули з Яковом до Єгипту, що вийшли з його стегна, окрім дружин синів Якова, разом було шістдесят шість душ. 27 Сини Йосифа, які народилися йому в Єгипті, дві душі. Усіх душ дому Якова, які прийшли до Єгипту, сімдесят.
28 І послав він Юду поперед себе до Йосифа, щоб той показав йому шлях до Ґошену. І прибули вони до землі Ґошен. 29 І запріг Йосиф свою колісницю, і вирушив назустріч своєму батькові Ізраїлеві до Ґошену. І з’явився перед ним, і впав йому на шию, і довго плакав на його шиї. 30 І сказав Ізраїль Йосифові: Тепер можна померти, коли я побачив твоє лице, бо ти ще живий. 31 А Йосиф промовив до своїх братів і до дому свого батька: Піду й сповіщу фараонові, і скажу йому: Мої брати і дім мого батька, що були в Ханаанській землі, прибули до мене. 32 А ці люди – пастухи отари, бо завжди були скотарями, тож вони пригнали свою дрібну й велику худобу, узявши також усе, що у них було . 33 І станеться, що закличе вас фараон і запитає: Яке ваше заняття? 34 А ви скажете: Твої раби були скотарями від дитинства аж дотепер, як ми, так і наші батьки. Щоб ви могли поселитися в землі Ґошен, бо для єгиптян кожен пастух отари – гидота.