1 Двадцять першого дня, сьомого місяця, знову промовив ГОСПОДЬ до пророка Аггея, говорячи:
2 Звернись до Зоровавеля, Шеалтіїлового сина, намісника Юдеї, і до первосвященика Ісуса, сина Єгосадака, а також до всіх інших людей і скажи:
3 Чи є ще серед вас той, хто бачив цей Дім у його попередній славі? А яким ви його бачите тепер? Чи не здається вам, що цей, порівняно з тим, у ваших очах як ніщо?
4 Але тепер будь мужній, Зоровавелю, – говорить ГОСПОДЬ, – і ти, первосвященику Ісусе, сину Єгосадака, будь непохитний! Кріпіться всі мешканці краю, – говорить ГОСПОДЬ, – і працюйте! Адже Я є з вами, – говорить ГОСПОДЬ Саваот.
5 Згідно зі словами Заповіту , який Я уклав з вами, коли ви виходили з Єгипту, Мій Дух постійно перебуває посеред вас, тому не бійтеся!
6 Ось що говорить ГОСПОДЬ Саваот: Я ще раз, – а це станеться незабаром, – потрясу небеса й землю, море й суходіл.
7 Я потрясу всі народи, так що прийдуть скарби всіх народів, і Я сповню цей Дім славою, – говорить ГОСПОДЬ Саваот!
8 Адже срібло Моє і золото також Моє, – говорить ГОСПОДЬ Саваот.
9 Слава цього останнього Дому буде більшою, ніж попереднього! – говорить ГОСПОДЬ Саваот. І це місце Я сповню миром, – говорить ГОСПОДЬ Саваот.
Слава майбутнього Божого храму (Ізраїль нечистий)
10 Двадцять четвертого дня дев’ятого місяця , на другому році Дарія, знову було ГОСПОДНЄ слово до пророка Аггея такого змісту:
11 Так говорить ГОСПОДЬ Саваот: Запитай у священиків відносно закону про таке:
12 Якщо хтось нестиме в подолі свого одягу посвячене м’ясо й доторкнеться подолом свого одягу до хліба чи чогось печеного, або до вина, чи олії, чи будь-якої їжі, то чи та річ освятиться? Відповідаючи, священики сказали: Ні!
13 Тоді Аггей запитав: А якщо хтось став нечистим від дотику до мертвого тіла, а після того він доторкнеться до чогось з усього згаданого, то чи стане воно нечистим? Відповідаючи, священики сказали: Стане нечистим!
14 Продовжуючи розмову, Аггей сказав: Отак і з цим народом; так стоїть справа з цими людьми в Моїх очах, – говорить ГОСПОДЬ, – така справа з їхніми вчинками: чого лише не принесуть у жертву, – усе нечисте.
15 Тепер же візьміть щиро до уваги, від цього дня й надалі! Перш ніж класти каменя на камінь у ГОСПОДНЬОМУ Храмі, згадайте,
16 як у вас йшли (ваші особисті ) справи? Підходите, наприклад, до купи намолоченого зерна: планували взяти двадцять мірок , а є лише десять; прийшли до виноградного чавила з наміром отримати п’ятдесят мірок, а отримали тільки двадцять.
17 Я вас карав посухою і градом, вражав пліснявою працю ваших рук, але ви не наверталися до Мене, – говорить ГОСПОДЬ.
18 Тож від щирого серця будьте уважними з цього дня і надалі! Починаючи з двадцять четвертого дня дев’ятого місяця, тобто від того дня, коли було закладено основу ГОСПОДНЬОГО храму, уважно спостерігайте,
19 чи є ще зерно в коморі? Адже ні виноградна лоза, ні смоківниця, ні гранат, ні оливкове дерево досі як слід не плодоносили?! Від цього дня Я їх поблагословлю!
Я тебе вибрав
20 І знову було ГОСПОДНЄ слово до пророка Аггея двадцять четвертого дня того ж місяця, такого змісту:
21 Звернись до Зоровавеля, намісника Юдеї, і скажи: Я потрясу небесами і землею!
22 Я переверну царські престоли, знищу могутність царств народів, і поперекидаю колісниці з їхніми наїзниками; попадають коні, їхні вершники загинуть – кожен від меча свого ближнього.
23 Того дня, – говорить ГОСПОДЬ Саваот, – Я візьму тебе, Свого слугу, Зоровавеля, Шеалтіїлового сина, – говорить ГОСПОДЬ, – і ти станеш у Мене як печать, оскільки Я тебе обрав, – каже ГОСПОДЬ Саваот.