Час навернутись до Господа
1 Ізраїль був пишною лозою з гарними рясними плодами. Але, чим більше було в нього плодів, тим більше він будував жертовників; чим урожайнішою була його земля, тим гарніше він прикрашав своїх бовванів.
2 Їхнє серце дволике, тому будуть покарані. Він (Бог ) зруйнує їхні жертовники, потрощить їхні статуї-боввани .
3 Можливо, тоді вони й скажуть: Немає в нас царя, бо ми не мали ГОСПОДНЬОГО страху; а якби і був цар, то що він зробить для нас?
4 Вони говорять порожні слова, оманливо присягаються, укладаючи Заповіти. Але настане час правосуддя над злочинами , які буяють, наче отруйний бур’ян на зораному полі.
5 Тому страх охопить мешканців Самарії, її народ плакатиме за тельцем Бет-Авена , відібраного від них, адже священики раділи і тішились його славою.
6 Саме його відвезуть в Ассирію, як подарунок цареві Яревові . Єфрем вкриється ганьбою, – Ізраїль буде засоромлений через свого ідола.
7 Самарія буде знищена, як і її цар, – стануть, як тріска, на поверхні води.
8 І зруйновані будуть узвишшя Авена, де грішив Ізраїль. Терен і бур’ян піднімуться на їхніх жертовниках. Тоді вони скажуть горам: Покрийте нас! – і горбам: Упадіть на нас!
9 Від днів Гіви грішив ти, Ізраїлю. Там вони стояли. Чи ж не захопить їх війна в Гіві через неправедних дітей?
10 Коли вважатиму за потрібне, Я покараю ворохобників . Проти них зберуться народи, щоб закувати в кайдани за подвійне злочинство.
11 Єфрем подібний до ялівки, навченої із задоволенням молотити пшеницю ; Я покладу на його випещену шию ярмо і запряжу Єфрема, щоб разом з Юдою орали, а Яків буде за ними тягнути борони й скородити .
12 Сійте ж собі задля праведності, пожинайте плоди доброти, розорюйте свою цілину, бо тепер час шукати ГОСПОДА. І Він прийде, щоб напоїти вас дощем праведності!
13 Досі ви орали задля нечестя й пожинали плоди омани. Адже у виборі дороги ви покладалися на самих себе та на своє численне військо.
14 Але підійметься у твоєму народі військова метушня, і всі твої твердині будуть знищені, як Шаламан спустошив під час битви Бет-Арбел, коли матерів вбивали разом з дітьми.
15 Так учинять з тобою Бетель через великі твої злочини. Як перед ранком сходить досвітня зоря, так неодмінно загине цар Ізраїлю.