Та Господь змилується над Ізраїлем
1 І все ж кількість Ізраїлевих синів буде численною, як морський пісок, якого не можливо ні виміряти, ні полічити; і на тому місці, де їм сказано: Ви – не Мій народ, будуть про них говорити: Діти живого Бога.
2 Тоді зберуться разом – діти Юди та Ізраїлеві діти, поставлять над собою одного керівника і вирушать з краю (неволі ), бо цей день буде великим у Єзреела.
3 І скажете своїм братам: Мій народ (Аммі ), а вашим сестрам: Помилувана (Рухама ).
4 Тож судіться з вашою матір’ю, оскаржуйте її, тому що вона більше не Моя жінка, і Я – не її чоловік! Нехай відкине зі свого обличчя ознаки своєї розпусти і свої груди не виставляє задля перелюбу,
5 бо інакше Я її роздягну догола і виставлю її такою, як вона була в день свого народження. Я її уподібню пустелі, і перетворю її на суху землю, та заморю її спрагою.
6 Дітей її також не помилую, бо вони – діти розпусти.
7 Адже їхня матір чинила розпусту, завагітнівши ними, повелась безсоромно, оскільки говорила: Піду за моїми коханцями, бо вони дають мені хліб та мою воду, мою вовну та мій льон, мою олію та інші напої.
8 Саме тому Я перегороджую її дорогу терниною, відгороджу її, наче стіною, так, що вона не знаходитиме своїх стежок.
9 Вона кинеться за своїми коханцями, але не дожене їх, шукатиме, та їх не знайде. Тоді скаже: Піду та повернуся до мого першого чоловіка, бо мені з ним жилось краще, ніж тепер!
10 І вона не пізнала, що це Я давав їй пшеницю, вино та олію, примножив її срібло та золото, з яких вони зробили ідола Ваала.
11 Тому певного часу Я назад заберу Мою пшеницю та Моє вино, заберу Свою вовну і Свій льон, яким вона покривала свою голизну.
12 Тоді відкрию її сором перед очима її коханців, і ніхто її не врятує з Моєї руки.
13 Позбавлю її усіх веселощів, її свят, її новомісячій, її субот та всіх її урочистостей.
14 Спустошу її виноградники та її фігові сади, про які говорила: Це мої подарунки, які мені давали мої коханці! Тож Я перетворю їх (сади ) на ліс, і їх пожиратимуть польові звірі.
15 Я відплачу їй за дні Ваалів, яким вона кадила, прикрашаючи себе сережками та намистом, ходячи за своїми коханцями, забувши Мене, говорить ГОСПОДЬ.
16 І все ж Я її вмовлю й поведу її в пустелю та говоритиму до її серця,
17 і дам їй там її виноградники, а з долини Ахор відкрию браму надії, і вона там розмовлятиме зі Мною, як за днів своєї молодості, як у день, коли вона виходила з Єгипетського краю.
18 І станеться, що того дня, – говорить ГОСПОДЬ, – ти звертатимешся до Мене : "Мій чоловіче!" – і більше не звертатимешся до Мене: "Мій Ваале!"
19 Я усуну з її вуст імена Ваалів, тож вони більше не будуть згадувані за своїми іменами.
20 У той час Я укладу задля них Заповіт з польовими звірами, з небесними птахами та з плазунами землі, а лук, меч і війну знищу зі землі й учиню так, щоб вони почували себе в безпеці.
21 Я заручу тебе зі Собою навіки; візьму тебе Собі на засадах справедливості й права, милосердя й любові.
22 Я заручу тебе Собі у вірності, і ти пізнаєш ГОСПОДА.
23 Тоді буде так, що Я постійно відповідатиму, – каже ГОСПОДЬ, – Я відповідатиму небесам, а вони відповідатимуть землі.
24 Земля ж відповідатиме пшеницею, вином та олією. Усе це буде відповіддю Єзреелеві .
25 Я посію його (Єзреел-Ізраїль ) Собі на землі; Непомилувану (Ло-Рухаму ) помилую, а Ло-Аммі (Не Мій народ ) скажу: Ти – Мій народ! А він відповідатиме: Ти – мій Бог.