Прийшли дні заплати
1 Не радій, Ізраїлю, не веселися так, як інші народи. Тому що ти зрадив свого Бога. Ти, наче повія , полюбляєш подарунки на всіх пшеничних токах.
2 Тік і чавило тебе не нагодують; вино тобі зрадить.
3 Вони (ізраїльтяни ) не житимуть в ГОСПОДНЬОМУ краю; Єфрем повернеться до Єгипту, і в Ассирії споживатиме нечисту їжу.
4 Там не чинитимуть возливання вина для ГОСПОДА, і їхні жертви не будуть приємні Йому. Адже вони будуть для них, немов хліб смутку . Ті, котрі будуть його споживати, стануть нечистими, бо їхній хліб лише для насичення, а не для ГОСПОДНЬОГО Дому.
5 Що ви будете робити у дні визначених урочистостей та в день ГОСПОДНЬОГО свята?
6 Якщо вони уникнуть знищення, то їх позбирає Єгипет, – Мемфіс їх поховає. Їхні срібні коштовності заростуть кропивою, а в їхніх наметах виросте тернина.
7 Надійшли дні помсти, настали дні відплати! Ізраїль має пізнати, чи дійсно пророк нерозумний, чи натхненний муж шалений з приводу великої кількості твоїх провин, і великої ненависті?
8 Божий пророк – наче вартовий Єфрема, хоч на всіх його дорогах багато капканів і ворожнеча навіть у Домі його Бога.
9 Вони (єфремляни ) до краю зіпсувалися, як за часів Гіви . Він (ГОСПОДЬ) пам’ятатиме їхнє нечестя й покарає за їхні гріхи.
10 Як виноград у пустелі, знайшов Я Ізраїль, як ранні плоди на смоківниці на початку її плодоношення , побачив Я ваших батьків. Та вони пішли до Ваал-Пеора і відступили від Мене на сором, і стали огидними, як ідоли , яких вони полюбили.
11 Слава Єфрема відлетить, немов птах; тому не буде більше ні зачаття, ні вагітності, ні народження.
12 А якщо і викохають своїх дітей, то Я всіх їх заберу, залишивши бездітними, адже горе їм, коли Я відвернуся від них.
13 Єфрем, – як Я його бачу, – можна порівняти з Тиром, який посаджений на гарному місці. Але Єфрем буде змушений вивести своїх дітей на вбивство.
14 Дай їм, ГОСПОДИ, те, що маєш дати. Дай їм безплідну утробу та висохлі груди.
15 Увесь їхній злочин у Ґілґалі, оскільки там вони викликали Мою ненависть. Через їхні злі вчинки Я їх вижену з Мого Дому, і перестану їх любити, бо всі їхні можновладці – бунтівники.
16 Наче дерево , Єфрем повалений, його коріння засохло й не принесе плоду. А якщо й народять, то Я віддам улюблене їхнього лона на смерть.
17 Мій Бог їх відкине; оскільки вони не послухалися Його; тому й будуть поневірятись поміж народами.