Горе законодавцям несправедливим!
1 Горе тим, котрі створюють несправедливі закони, і писарям, які пишуть жорстокі постанови,
2 позбавляючи бідних правосуддя та урізуючи права убогих Мого народу, щоби вдови ставали здобиччю, і можна було грабувати сиріт.
3 А що ви робитимете в день ваших відвідин, коли нагряне на вас погибель здалеку? До кого втікатимете по допомогу і де залишите ваші скарби?
4 Без Мене ви опинитесь серед бранців, або поляжете між убитими. Але і після всього цього не відвернеться Його гнів, і рука ГОСПОДНЯ ще простягнута.
Буде суд і над завойовниками
5 Горе Ашшурові, Ассирії – палиці Мого гніву, в руках якого кий Мого обурення!
6 Я посилаю його проти нечестивого народу, і щодо народу, на якому Мій гнів, віддаю наказ брати здобич і грабувати, а його самого топтати, як болото на дорозі.
7 Він же (Ашшур ) мислить не так, і в його серці інші задуми. Він у своїм серці вирішує спустошувати і нищити багато інших народів.
8 Він каже: Хіба усі можновладці – не царі?
9 Хіба Кално не те, що й Каркеміш, чи Хамат не те, що й Арфад, і Самарія не те, що Дамаск?
10 Так, як моя рука підкорила царства божків, де було різьблених ідолів більше, ніж у Єрусалимі та в Самарії;
11 як я зробив зі Самарією та її рукотворними кумирами , так зроблю з Єрусалимом та його ідолами.
12 Тому, коли мій Владика завершить усі Свої справи на горі Сіон і в Єрусалимі, то займеться плодами зарозумілості серця царя Ашшуру, і хвастощами слави у власних очах.
13 Бо він думає: Усе це я зробив силою своєї руки і завдяки своєму розуму, оскільки я мудрий, я пересуваю кордони народів, грабую їхні скарби, я викидаю мешканців, як витязь.
14 Моя рука сягає багатств народів, як пташиних гнізд; і як забирають залишені в них яйця, так я забрав усі землі, і не було жодного, хто поворухнув би крилом, чи відкрив рота і пискнув.
15 Але хіба сокира величається перед тим, хто нею рубає? Хіба пила вихваляється перед тим, хто нею працює? Це схоже, якби палиця розмахувала б тим, хто її піднімає, або кий підносив би того, хто не є деревом.
16 Тому мій Владика, ГОСПОДЬ Саваот, пошле сухоти на всіх його вгодованих, і під його славою спалахне вогонь, немов полум’я пожежі.
17 Світло Ізраїлю стане вогнем, а його Святий – полум’ям, яке спалить, пожираючи його терен та колючий чагарник в один день.
18 Він дощенту, з душею і тілом, знищить славу його лісу та його саду, і він чахнутиме, як хворий на сухоти .
19 А залишок дерев його лісу буде таким нечисленним, що навіть дитина їх порахує.
А останок Ізраїлю навернеться
20 Того дня станеться так, що залишок Ізраїлю і врятовані з дому Якова, більше не покладатимуться на тих, хто їх б’є, але в правді будуть покладатися на ГОСПОДА, Святого Ізраїлевого.
21 Залишок навернеться, залишок Якова, – до Всемогутнього Бога.
22 Бо хоча б твого народу, Ізраїлю, було, як морського піску, лише його залишок навернеться. Загибель визначена вищою справедливістю.
23 Адже визначену загибель звершує мій Владика, ГОСПОДЬ Саваот по всій землі.
24 Тому так говорить мій Владика, ГОСПОДЬ Саваот: Народе Мій, який мешкаєш на Сіоні, не бійся ассирійців! Вони вдарять тебе палицею і піднімуть на тебе кия, як в давнину, Єгипет.
25 Але вже зовсім недовго, і Моє обурення припиниться, а Мій гнів обернеться на їхнє знищення.
26 ГОСПОДЬ Саваот підійме на них батога, як під час знищення Мідіяна біля скелі Ореба, і як Він підняв Свого жезла над морем проти Єгипту.
27 У той час станеться таке: його (Ассирії ) тягар буде знятий з твоїх плечей, і його ярмо – з твоєї шиї. Ярмо розпадеться через достаток.
28 Він іде на Аят, переходить через Міґрон і залишає свій військовий обоз у Міхмасі.
29 Переходять ущелину і в Ґеві будуть ночувати; затремтіла Рама, з Гіви Саулової розбігаються.
30 Заголоси ти, о, дочко Ґалліма, почуй Лаіше, нещасний Анатоте.
31 Порозбігалися з Мадмени, а ті, що живуть у Ґевімі, шукають схованки.
32 Ще день стоятиме в Нові, погрозить своєю рукою горі, дочці Сіону, та єрусалимському пагорбу.
33 Але Владика, ГОСПОДЬ Саваот, потужною силою повідтинає галузки; і буйні з них будуть зрубані, навіть найвищі будуть повалені.
34 Він вирубає лісові хащі залізом, і впаде Ліван від Всемогутнього.