Долина Видіння
1 Пророцтво про Долину Видіння . Що з тобою, що всі твої люди піднялись на дахи?
2 Місто сповнене галасом і метушнею, місто веселощів... Твої полеглі – не від меча полягли, і не в бою загинули.
3 Усі твої можновладці разом повтікали, покидавши луки. Всіх твоїх найхоробріших пов’язали; поневолили всіх разом, хоч і далеко втекли.
4 Через те я кажу: Не дивіться, як я гірко ридаю з приводу спустошення дочки мого народу, і не намагайтесь мене потішити!
5 Адже це день тривоги, руйнування і замішання від мого Владики, ГОСПОДА Саваота. В Долині Видіння руйнують мури і лунають крики на горі!
6 Елам взяв сагайдак, готує колісниці й мужів-вершників, Кір витяг щита.
7 І станеться таке, що твої найпрекрасніші долини будуть наповнені колісницями, а верхівці пильнуватимуть перед брамою.
8 І буде знята заслона з Юди. А ти в той день оглядав свою зброю в Домі Лісу .
9 Ти бачив численні проломи в стінах Давидового міста, ви взялися збирати воду в Нижньому Ставу.
10 Ви порахували доми в Єрусалимі й руйнуєте деякі з них для укріплення муру.
11 Між двома стінами ви зробили водоймище для води Старого Ставу… Проте на Того, Хто все це вчинив, ви не звернули уваги; не понадіялись на Того, Хто наперед усе визначив.
12 Закликав вас мій Владика, ГОСПОДЬ Саваот, у той день призначити плач і ридання, поголити голови і одягнутися в лахміття веретища.
13 Натомість у вас радість і веселощі, ріжуть телят, вбивають овець, аби їсти м’ясо і пити вино. Будемо їсти і пити, адже завтра помремо!
14 Але ГОСПОДЬ Саваот оголосив у мої вуха, що цей гріх не буде вам прощений, аж доки не помрете. Це слова мого Владики, ГОСПОДА Саваота.
15 І сказав мені мій Владика, ГОСПОДЬ Саваот: Іди і, увійшовши до того урядовця – начальника над царським домом – Шевни, і запитай :
16 Чого ти тут, хто тобі сприяє, що робиш собі пам’ятник, висікаючи собі гробницю на горі, – склеп у скелі?
17 Оце ГОСПОДЬ Саваот схопить тебе, чоловіче, і жбурне подалі, підкине тебе й упіймає.
18 Змотає в міцний клубок; наче м’яч, Він закине тебе до просторої країни. Там ти помреш, разом зі своїми славними колісницями, як ганьба дому твого ГОСПОДА ря!
19 Я усуну тебе з твого становища, і прожену з твоєї посади.
20 Станеться так, що в той же день Я покличу Мого слугу Еліякима, сина Хілкії,
21 одягну його у твої шати і підпережу його твоїм поясом. Твою владу передам у його руки, і буде він як батько для мешканців Єрусалима, і для нащадків Юди.
22 І покладу йому на плече ключ від Давидового Дому. Що він відкриє, того ніхто не закриє, і що він закриє, – не відкриє ніхто.
23 Я заб’ю його, наче цвях, у надійне місце, і стане він вінком слави для дому свого батька.
24 І на ньому триматиметься уся слава його роду: нащадки та їхні паростки; від найдрібнішого посуду і мисок, до найбільшого глека.
25 Але настане день, – каже ГОСПОДЬ Саваот, – похитнеться цвях, забитий у надійне місце; він зламається і впаде, а весь тягар, що висів на ньому, буде знищений, бо так сказав ГОСПОДЬ!