Майбутнє спасіння Ізраїлю
1 Послухайте Мене, ви, що прагнете праведності й шукаєте ГОСПОДА! Подивіться на скелю, з якої ви висічені, і на яму каменоломні, з якої вас видобуто.
2 Зверніть увагу на вашого батька Авраама і на Сарру, яка вас народила! Адже лише його одного Я покликав, поблагословив його і розмножив.
3 А ГОСПОДЬ неодмінно потішить Сіон, Він потішить і всі його румовища; Він перетворить його пустелі на Еден, а степи – на ГОСПОДНІЙ сад! Радість і веселощі запанують у ньому (в Сіоні ), звучатимуть хваління й мелодії пісень.
4 Тож послухай Мене, Мій народе; плем’я Моє, нахили до Мене своє вухо! Адже від Мене вийде Закон, і Моє правосуддя стане світлом народів.
5 Вже близько Моя справедливість, і Моє спасіння не забариться; Мої руки вершитимуть правосуддя серед народів. Мене очікують острови, сподіваючись на Мою силу.
6 Підійміть ваші очі до неба і подивіться на землю внизу! Адже небеса зникнуть, як дим, а земля зітліє, як старий одяг, а її мешканці загинуть, як комарі, але Моє спасіння триватиме вічно, і Моя справедливість не зникне ніколи.
7 Послухайте Мене, ті, котрі знають, що таке справедливість, народе, в серці якого Мій Закон! Не бійтеся наруги з боку людей, і їхнього лихослів’я не жахайтеся.
8 Поточить їх міль як одяг, і, як вовну, їх буде гризти черва. Моя ж праведність перебуватиме повіки, і Моє спасіння – з покоління в покоління!
9 Пробудись і підіймись, зодягнися в силу, ГОСПОДНЯ правице! Встань, як у давні дні, як за колишніх поколінь. Хіба не Ти (Господня рука ) розбила Регава (Єгипет ), пронизала морську потвору?
10 Хіба не Ти, Господи , Той, Котрий висушив море, – води великої безодні? Котрий проклав дорогу через морські глибини, по якій пройшли визволені?
11 Викуплені ГОСПОДОМ повернуться, прийдуть на Сіон з радістю і веселими вигуками. Вічна радість, як корона, буде на їхніх головах. Вони успадкують радість і веселий настрій, а біль і зітхання зникнуть.
12 Я, Я – Той, Котрий тебе потішає! Чому ж ти боїшся смертної людини, – людського сина, який в’яне , трава?
13 Ти забуваєш ГОСПОДА, Свого Творця, Котрий розпростер небеса та улаштував землю, а постійно, день у день, тремтиш перед жорстокістю гнобителя, котрий має намір тебе знищити. Але де тепер той лютий гнобитель?
14 Незабаром невільник буде звільнений, він не загине в могилі, й хліба йому не забракне.
15 Адже Я – ГОСПОДЬ, твій Бог, Котрий збурює море, так що його хвилі ревуть, ГОСПОДЬ Саваот – Моє Ім’я!
16 Я вклав Свої слова в твої уста і тінню Своєї руки вкриваю тебе, – Я Той, що розпростер небеса і встановив землю, сказав Сіонові: Ти – Мій народ!
17 Пробудись і підіймися, повстань, Єрусалиме , – ти, котрий з ГОСПОДНЬОЇ руки випив чашу Його гніву! Вихилив сповна запаморочливий напій, випорожнивши до дна гіркий келих.
18 З усіх народжених тобою дітей не було на кого покластись; зі всіх, кого ти виховав і зростив, нікому було взяти тебе за руку, і попровадити.
19 Подвійне лихо спіткало тебе – хто тобі поспівчуває? Спустошення і розруха, голод і меч, – хто тебе потішить?
20 Твої знесилені діти лежали на кожному розі вулиць, як олені в тенетах; вони зазнали ГОСПОДНЬОГО гніву, – докору твого Бога.
21 Тому-то послухай, нещасний і сп’янілий, хоч не від вина!
22 Так говорить твій Владика, ГОСПОДЬ і твій Бог, Котрий вступається за Свій народ: Ось Я беру з твоєї руки чашу запаморочливого напою. Тобі вже не доведеться пити з чаші Мого гніву.
23 Я вкладу її (чашу гніву ) в руки твоїх гнобителів, котрі казали тобі: Лягай на землю, аби ми по тобі пройшли. Ти підставляв свою спину на рівні зі землею, робив її (спину ) вулицею для перехожих.