Видіння Єрусалима
1 Тож пробудися, підіймись, Сіоне, зодягнися у свою силу! Зодягнися в шати своєї величі, Єрусалиме, святе місто! Більше ніколи вже не ходитиме по твоїх вулицях необрізаний і нечистий.
2 Обтруси зі себе порох і встань, поневолений Єрусалиме! Скинь ланцюги зі своєї шиї, поневолена дочко Сіона!
3 Бо так говорить ГОСПОДЬ: Ви були віддані ні за що, і не за гроші ви будете викуплені!
4 Адже так говорить мій Владика, ГОСПОДЬ: Мій народ спочатку пішов до Єгипту, щоб там мешкати чужинцем; потім Ассирія безневинно пригнічувала його.
5 Але тепер, що Мені робити, – питає ГОСПОДЬ: Адже народ Мій ні за що забрано, і над його правителями знущаються, – каже ГОСПОДЬ, – постійно день у день зневажається Моє Ім’я.
6 Тому Мій народ дізнається про Моє Ім’я, певного дня зрозуміє, що це Я – Той, Хто говорить. Це Я!
7 Які ж гарні на горах ноги благовісника, що проголошує мир; котрий звіщає Добру Новину, котрий проголошує спасіння, сповіщаючи Сіонові: Твій Бог царює!
8 Ось голос твоїх сторожів, які, підіймаючи голос, всі разом з радістю закричали, оскільки бачать власними очима, що повертається ГОСПОДЬ до Сіону.
9 Вигукуйте з радості! Веселіться всі разом, румовища Єрусалима, тому що ГОСПОДЬ потішив Свій народ; Він викупив Єрусалим!
10 ГОСПОДЬ відкрив силу Своєї святої руки перед очима всіх народів, – усі краї землі побачили спасіння нашого Бога.
11 Виходьте! Швидше виходьте! Виходьте звідти (з полону ) й не доторкайтеся до нечистого! Виходьте геть з-посеред нього, очистіть себе всі, котрі несуть ГОСПОДНІЙ посуд!
12 Але ви не будете виходити з поспіхом; ви не побіжите, як втікачі, бо перед вами йтиме ГОСПОДЬ; Він же, Бог Ізраїлю, буде захищати вас позаду!
13 Що ж до Мого Слуги, то Він діятиме мудро. Він звеличиться, підійметься високо і дуже прославиться.
14 Як же багато було тих, котрі були вражені, дивлячись на Нього, тому що над усяку людину був знівечений його вигляд, так що було важко розпізнати в Ньому одного з людських синів.
15 Але Він здивує численні народи; перед Ним замовкнуть царі, бо побачать таке, про що їм ніхто не говорив, і зрозуміють те, про що не чули.