Жертва Отрока Божого
1 Хто повірив тому, що почув від нас? І кому відкрилася сила ГОСПОДНЬОЇ руки?
2 Адже Він піднявся перед Ним, як паросток від кореня зі сухої землі. Не було в Ньому ні вигляду, ні величі; ми Його бачили, але не було нічого, що можна було б собі побажати.
3 Він був зневажений і відкинутий людьми, – Страждалець, Котрий зазнав болю, від Якого люди відвертали свої обличчя; Ним гидували, і ми за ніщо вважали Його.
4 Але ж Він поніс на Собі наші недуги, взяв на Себе наші страждання, тоді як ми вважали, що Він покараний, побитий і принижений Богом.
5 Він же був зранений за наші гріхи, був катований за наші провини. Завдяки перенесеному Ним стражданню, нам подаровано мир, Його ранами ми оздоровлені!
6 Всі ми заблукали й розбрелися, як вівці; кожний з нас пішов власною дорогою, та ГОСПОДЬ поклав на Нього гріхи всіх нас.
7 Над Ним знущались, принижуючи Його, але Він не відкривав Своїх уст. Його вели, як ягня, на заколення; Він мовчав, як вівця, перед тими, котрі її стрижуть, так і Він не відкривав Своїх уст.
8 Після катувань і суду Його забрали... Хто з Його покоління міг усвідомити, що Він забирається зі землі живих, і що за беззаконня Мого народу Його приречено на смерть?
9 Йому могилу визначили зі злочинцями, але Він був похований в багатого, бо він не вчинив жодного злочину, і Його уста не знали неправди.
10 На те була Господня воля, щоб завдали Йому ран і смерті. Якщо віддасть Своє життя, як викупну жертву, то Він побачить Своє потомство, продовжаться Його дні, й ГОСПОДНІ наміри щодо Нього будуть успішними.
11 Після Своїх страждань Він побачить хороші плоди , і буде задоволений. Пізнавши Мого праведного Слугу, багато людей будуть виправдані, адже їхні гріхи Він понесе на Собі.
12 Тому дам Йому уділ серед великих, і Він ділитиме здобич з найсильнішими за те, що віддав Себе на смерть, і був зарахований до злочинців. Отже, Він поніс на Собі гріхи багатьох і за злочинців заступатиметься.