Для безбожних спокою немає
1 Праведний гине, і ніхто не бере того близько до серця; побожні люди відходять зі світу, і мало хто задумується, що таким чином праведний забирається, щоб не бачити зла,
2 і знайти спокій. Ті, котрі ходили дорогами правди, відпочиватимуть на своїх смертних ложах.
3 Ви ж, діти чаклунки, нащадки розпусників і перелюбників, підійдіть сюди.
4 З кого ви глузуєте? Проти кого ви відкриваєте рота і висолоплюєте язика? Хіба то не ви є дітьми відступництва, потомство обману?
5 Ви, котрі розпалюєтеся розпусництвом під кожним розлогим деревом, приносите в жертву своїх дітей у долинах та в ущелинах скель.
6 Гладке каміння біля потоку – ваша доля, вони – ваш спадок. Їм ви приносите жертви возливань, і для них ви звершуєте жертвоприношення. Хіба Я можу з цим миритись?
7 На високій і стрімкій горі ти влаштувала своє ложе, і туди ти виходиш, щоби приносити свої жертви.
8 За дверима та одвірками ти ставиш свої пам’ятні ідоли. Зраджуючи Мене, ти відкрила своє ложе, поширивши його; змовилась з тими, кому залюбки віддаєшся на облюбованому місці .
9 Ти навіть ходила до царів з пахучою олією, примножуючи свої пахощі, посилала своїх послів у далекі краї , принижуючись аж до шеолу.
10 Хоча ти втомлювалася від своїх далеких подорожей, проте не казала: Даремна праця! Ти знаходила в собі достатньо живодайних сил і не знемагала.
11 За ким ти побивалась, кого боялась, що говорила неправду, забувши про Мене, і викинувши зі свого серця та розуму? Хіба не тому, що Я протягом віків мовчав, і через те ти перестала Мене боятися?
12 Тому Я виявлю твою справжню праведність і твої вчинки, які не принесуть тобі жодної користі.
13 Коли волатимеш, тебе не врятують зібрані тобою ідоли . Адже усіх їх розвіє вітер, підхопить його подув. Але, хто покладається на Мене, успадкує землю та володітиме Моєю святою горою,
14 і скаже: Торуйте, прокладайте, рівняйте дорогу, усуньте перешкоди з дороги Мого народу!
15 Адже так говорить Всевишній, Величний, вічно Живий, Святий на ім’я: Я живу на Високому і святому місці, а також зі смиренними і скрушними духом, щоб оживляти дух смиренних і давати життя упокореним серцем!
16 Не вічно сперечатимусь і не завжди гніватимусь, бо інакше знемігся би переді Мною кожен дух і душа, які Я створив!
17 Так, Я гнівався через його (народу ) користолюбство, і Я його покарав, скривши Своє обличчя, а він, відвернувшись, пішов дорогою власного серця.
18 Я бачив його дороги, проте Я його зцілю, і далі Я попроваджу його; Я потішу його і тих, котрі разом з ним сумують.
19 Я дотримаюсь Свого слова: Мир, мир далеким і близьким, – сказав ГОСПОДЬ, – Я зцілю його!
20 А нечестиві, немов розбурхане море, що не може заспокоїтись і води якого викидають намул і бруд.
21 Для нечестивих миру немає, – каже мій Бог.