Прийде Викупитель Сіонові
1 Господня рука не стала неспроможною, аби спасати, а Його вухо не притупилось, щоб слухати.
2 Ні! Це ваші провини відділили вас від вашого Бога, і ваші гріхи закрили від вас Його обличчя так, що не чує.
3 Адже ваші руки заплямовані кров’ю, а ваші пальці – беззаконням; ваші уста говорять неправду, і ваш язик лихословить.
4 Ніхто не закликає до правди, і не дбає про справедливе правосуддя. Кожен надію покладає на порожні слова, і говорить неправду, бо вагітні пороком і породжують злочин.
5 Висиджують гадючі яйця й плетуть сіті павука; хто споживає їхні яйця, вмирає, а коли ж розіб’є, виповзе звідти гадюка.
6 Їхнє павутиння непридатне для одягу, в їхнє рукоділля неможливо зодягнутися. Адже всі їхні вчинки злочинні, а на їхніх руках сліди насильства.
7 Їхні ноги спрямовані до зла і поспішають на пролиття невинної крові; їхні думки – це думки беззаконня; спустошенням і знущанням позначені їхні дороги.
8 Шляхи миролюбства їм невідомі, й немає правосуддя на їхніх дорогах; адже вони самі обрали собі криві стежки, тому кожен, хто ними ходить, не знатиме спокою.
9 Ось чому таке далеке від нас правосуддя і не доходить до нас справедливість. Ми очікуємо на світло, але навкруги лише темрява, жадаємо сяйва, а ходимо в темряві.
10 Йдемо, наче сліпі, обмацуючи стіну, як незрячі ходимо навпомацки; спотикаємося в полудень, наче в сутінках, живемо в темряві, як померлі.
11 Всі ревемо, як ведмеді, або туркочемо, як голуби. Ми очікували правосуддя, але його немає, спасіння, – але воно далеко від нас.
12 Адже великі наші провини перед Тобою, і наші гріхи свідчать проти нас; ми усвідомлюємо наше беззаконня, і знаємо наші злочини.
13 Ми зраджували і були невірними ГОСПОДУ, відвернувшись від нашого Бога. Ми розмовляли лише про насильство й відступництво, вагітніли й народжували зі серця фальшиві слова.
14 Тому правосуддя відступило, і справедливість відійшла далеко; адже правда спотикається на рівній площі, й чесність не може ввійти.
15 Правди не стало взагалі, а хто уникає зла, того грабують. ГОСПОДЬ побачив, що нема правосуддя, і засмутився.
16 Він також бачив, що немає нікого, і був вражений, що немає захисника. Тоді Він застосував Свою руку, а Його справедливість підтримала Його.
17 Він одягнув праведність, як панцир, і поклав на Свою голову шолом спасіння; Він зодягнувся в шати помсти і огорнувся запалом ревності, як плащем.
18 Він усім відплатить за їхніми вчинками: Своїм супротивникам – жорстокістю, а Своїм ворогам – помстою. Віддасть заслужене й островам.
19 Тремтітимуть перед ГОСПОДНІМ Іменем на заході; злякаються Його слави і на сході, адже гнів ГОСПОДА нагряне на ворогів, як гірський потік, – ГОСПОДНІЙ подув їх прожене.
20 Тоді прийде до Сіону їхній Викупитель, – до нащадків Якова, котрі відвернулись від гріха, – каже ГОСПОДЬ.
21 Що ж до Мене, то Мій Заповіт з ними такий: – говорить ГОСПОДЬ, – Дух Мій, Який є на тобі, та Мої слова, які Я вклав у твої уста, не відійдуть від твоїх уст та від уст твоїх нащадків, як і від уст їхніх нащадків, відтепер і повіки, бо так заповів ГОСПОДЬ!