Месія гряде
1 Дух Мого Владики ГОСПОДА на Мені, тому що ГОСПОДЬ Мене помазав, аби благовістити убогим; послав Мене лікувати розбитих серцем, звіщати полоненим визволення і в’язням – відчинення темниць.
2 Проголосити рік ГОСПОДНЬОГО благовоління і день відплати нашого Бога, потішати всіх засмучених,
3 дати тим, котрі плачуть на Сіоні, замість попелу, вінець слави, оливу (пахощі ) радості, замість плачу, і одяг слави, замість пригніченого духу. І зватимуть їх дубами праведності, ГОСПОДНІМИ саджанцями слави.
4 І забудують віковічні пустелі, відбудують давні румовища, відновлять спустошені міста, зруйновані протягом багатьох поколінь.
5 Ви призначите чужинців, аби вони пасли ваші отари, – сини чужинців будуть також вашими рільниками і вашими виноградарями.
6 А вас називатимуть ГОСПОДНІМИ священиками, величатимуть слугами нашого Бога. Багатствами інших народів ви будете користуватись, і будете пишатись їхньою славою.
7 Оскільки ваша ганьба була подвійною і вашою долею були сором і приниження, то й ваша спадщина у власній країні буде подвійною. Вічна радість стане вашим уділом .
8 Адже Я, ГОСПОДЬ, люблю правосуддя і ненавиджу грабіж та кровопролиття! Тому Я дам вам належну нагороду і укладу з вами вічний Заповіт.
9 Ваш рід буде відомий в народах, ваші нащадки – між племенами. Хто би вас не побачив серед людей, визнають вас родом, благословенним ГОСПОДОМ.
10 Я вельми радітиму в ГОСПОДІ, звеселиться моя душа в Бозі моєму! Адже Він зодягнув мене в шати спасіння, огорнув мене плащем праведності; як нареченому поклав на голову вінця, і, як наречену, оздобив прикрасами.
11 Бо як земля живить свою рослинність, і як сад зрощує свої плоди, так явить мій Владика ГОСПОДЬ Свою праведність і славу перед усіма народами.